Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Székesfehérvári kismamák,...

Székesfehérvári kismamák, anyukák. Babó papírjai miatt kérek segítséget. Mit hol adnak ki Székesfehérváron? Vagy hová kell menni?

Figyelt kérdés

hó végére várjuk a kislányunkat.az igényelhető támogatások papírjai már megvannak, a saját irataimat lefénymásolom, azok el lesznek intézve.

a kérdésem a kis kincs papírjaival kapcsolatosak.

miket fog kapni?

Taj kártya

Születési anyakönyvi kivonat

Adó (?) kártya

Lakcím kártya


ezen kívül olvastam valahol hogy Start kártyát is érdemes neki csináltatni.az mire kellene még neki?


Ezeket a különböző kártyákat mind kiküldik vagy hova lehet értük elmenni? a születési anyakönyvi kivonatot tudom, hogy azonnal odaadják, de a többit?az okmányiroda, apeh vagy kik intézik?

bocsánat ha kuszának tűnik, de szeretnénk mindent tudni, de a védőnőm nem sok mindenre jó.. sajnos sokszor mondott már baromságot is, amiből még az elején majdnem lett egy bűntetésem is.


ti, akik jártasabbak vagytok,és talán mostanában intéztétek, tudtok ezekről infot? mert a támogatásokat ugye a babó papírjaival kell intézni.


nagyon szép napot nektek :)

előre köszi!


2010. okt. 1. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, én ugyan nem fehérvári vagyok, de szerintem ezeket mindenhol ugyanúgy intézik:

- A Taj kártyát a kórház csináltatja meg és kipostázzák.

- Adókártya és Lakcímkártya szintén a postával érkezik. Neked ahhoz sehova nem kell menni.

- A Születési anyakönyvi kivonatért viszont az anyakönvi hivatalba kell bemenni. Amikor hazaengednek a kórházból azután. (A párod vagy a szülő beugorhat érte)

- A Start számlás az úgy működik, hogy a Magyar Állami Kincstár, 42.500.- ft-ot betesz egy számlára (start) a kicsinek mikor megszületik és nyilvántartásba kerül. Szintén nem te intézed. Mi kb. a születés után 1 hónappal kaptunk egy levelet, erről az életkezdési támogatásról. Ott leírnak minden okosságot erről, majd te is megkapod.

- Az anyasági támogatást (egyszeri) és a családi pótlékot az államkincstárnál kellett intézni. Ehhez is postai úton kaptam meg a szükséges papírokat és kitöltve vittem magammal, amit nem kaptam meg azt a helyszínen pótoltam. Ha nem áll hosszú sor 5perc az egész.

Én Komárom-Esztergom megyei vagyok, de szerintem ez mindenütt így működik. Jó egészséget nektek!

2010. okt. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14.23-as vagyok, igen a gyerek papírjaival kell intézni az iratokat, de 60-on belül tehát nem kell elkapkodni. A TGYÁS-t pedig a munkahely intézi, ha dolgoztál ők elintézik ezt az iratot és megmondják neked mit kell ehhez bemutatni.
2010. okt. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A TAJ kártya kiküldéséről annyit, hogy én aztán várhattam. A végén be kellett érte mennem a TB-hez, holott már telefonon is jelezték érdeklődésemre,hogy nemsokára postázzák. Ott volt a nőnél egy nagy halom kártya, kikereste a lányomét és már vihettem is.

Én pofátlanul odamentem a biztonsági őrhöz és mondtam, hogy az újszülött TAJ kártyájáért jöttem, nem szeretném kivárni a sort, szoptatásra haza kell érnem...és 5 perc alatt végeztem!

2010. okt. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm :)

hasznos infok, de azért várnék még mostanában szült fehérvári tapasztalatot is :)

szép napot!

2010. okt. 1. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!