Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Láttam néhány kérdésnél ezt a...

Láttam néhány kérdésnél ezt a kommentet: Ez a név picibabának való, gondolj arra, hogy egyszer felnő az a picibabuci. Mit gondoltok mennyire kell adni ilyen véleményre?

Figyelt kérdés
Szoktam látni ezt a kommentet bizonyos lány neves kérdéseknél és igazából sosem gondoltam erre. Szerintem nincs olyan, hogy egy név csak "picibabucinak" való és felnőttnek gáz lenne. Sok felnőttet ismerek olyan névvel amikre ezt szokták itten mondani és ők sosem gondolták, hogy valakik így vélekednek róla. Meg, hogy komolytalan lenne, ezt is írták. Nos ha már dolgozó lenne mondjuk egy Panka nevő hölgy, nem venné magára az e féle megnyilvánulásokat, meg szintén felnőttekkel lesz körbe véve akik nem a nevén fognak leragadni talán nem? Ilyen neveknél szoktam ezt látni mint: Panka, Panna, Lili, Liza, Luca, Anna, Hanna, Dorka, Zoé...ismerek ilyen nevű embereket és sosem panaszkodtak volna ezekre és sosem mondtak nekik ilyeneket. Mennyire igaz ez a komment vagy ezt is lehet csak 1 ember írkálja? Sok kérdésnél szinte szóról szóra ugyanazt a kommentetlátom így néha gyanakodok arra, hogy 1 embert zavar ez a dolog. Ha a nőket akkiket íg hívnak nem zavarja miért zavarná egy tökre idegent akinek semmi dolga nem lesz az illetővel vagy a névvel a későbbiekben? Ráadásul nem az ő neve lesz, nem értem. Valakit zavar e még ez a dolog? Főleg az zavar, hogy "picibabuci" kifejezést használ, nyilván egy szülő nem csak egy adott korra gondolja a nevet a gyermekének így számomra ez a komment csak egy kifogás hogy nem szereti a nevet talán...mit gondoltok? Egy név az adott párnak kell, hogy tetszen nem másnak, véleménye lehet de valóságban kit érdekel nem? Mellesleg ezt a picibabuci név dolgot csak a gyakori kérdéseken láttam, valóságban sosem hallotattam, ezért gondolom nem annyira mérvadó a vélemény. Csak mert az általam és a férjem által kiválasztott név pont benne volt egy kérdésben ahol ezt a kommentet írták és gondotlam jobban beleásom magam ebbe. Nyilván mi sem egy pici babának adunk nevet de nem értem más miért gondolja ezt...

2022. dec. 27. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

A kicsinyítőképzős és becenevet adásánál azért csak felmerül, hogy miért kell eleve úgy anyakönyvezni, hogy Panka vagy Dorka. Anyuka nyugodtan hívhatja nyulambulamnak is otthon, viszont egy felnőttet formális helyzetben én magam is szívesebben szólítok meg úgy, hogy Anna vagy Dóra.

Engem a családban mindenki egy becenéven szólit, ami időközben már adhatóvá vált, de mit ne mondjak, elég hülyén érezném magam, ha a főnököm, vagy ügyfél hívna így.


A Luca, Liza, Zoé nem is értem miért babanév. Ezek csak most divatos lánynevek, teljesen más kategória, mint egy Panka, Zselyke.


De nézd meg mi lett a Mónikákkal. Azt meg Móninak becézik. Teljes paradicsom?!

2022. dec. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Teljes paradoxon akart lenni de az autocorrect szerint inkább paradicsom lol.
2022. dec. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Húha, kicsit túlságosan felhúztad magad ezen. De nekem is van ilyen érzésem bizonyos nevekkel, igen. Mi kisfiút várunk, és a Bence meg a Vince voltak nekem olyan nevek, hogy ezek inkább gyereknevek... vagy mintha valaninek a becézései lennének... és valahogy az az érzésem velük kapcsolatban, hogy egy bizonyos kor felett kéne a gyereknek "rendes felnőtt név", csakhogy nem lesz. De ez csak az én fejemben van így, nem zavar, ha más így nevezi el a gyerekét.

A felsoroltaknál nekem csak a Dorka es a Panka lenne problémás, ugyanaz miatt, mint a Bence meg a Vince.

2022. dec. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamivel idösebb vagyok, már nagymama-dédnagymama korosztály.

Amikor a gyerekeim születtek, egy csomó, ha teljesen megszokott, elfogadott nevek - p. Kata, Boglárka, stb. - akkor jöttek divatba, és rengetegen fennakadtak azon, hogy ilyen beceneveket meg gyerekneveket hogy adhatnak nekik, hogy néz ki, ha felnöttként Kata vagy Boglárka néninek szólítják vagy ügyvéd, orvos, stb. esetben ki veszi komolyan öket ilyen névvel.

Idöközben ezek teljesen megszokott, elfogadott nevek, és senkinek sem jut eszébe, hogy ezelött 35-40 évvel még ezek is furcsának számítottak.

Természetesen vannak nevek, amik szerintem sem igazán jó választások, de amik ma különlegesnek számítanak, azok 15-20 év múlva már a tucatnevek lesznek, és addigra mindenki megszokja öket.

2022. dec. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ebből csak itt csinálnak problémát. A való életben még nem láttam, hogy abból valakinek problémája lett volna, hogy "kicsinyítő képzős" neve van. Álprobléma az egész. Mindenki úgy hívja a gyerekét, ahogy akarja.
2022. dec. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Én nem a kicsinyítő képzős nevekkel nem tudok azonosulni, hanem inkább a Csillag, a Napsugár, a Levendula, a Málna...stb. nevekkel. Nekem ezek inkább nem valók felnőtt embernek. De ez az én véleményem! 🥰
2022. dec. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem bagyonkevés valóban ilyen név van, ami felnőttnek fura

Nem is a felsoroltakra gondolok..

De egy “Orsika” vagy “Gyöngyike”?


Amúgy a Panna nekem tipikus öreges név.

Nem tudom hány Panni nénit ismerek…

2022. dec. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Amik konkrétan becenevek, azok szerintem is gyerekesek. Pl Panka, Panna, Lili, Dorka. Azok a Panna nénik is Annák lehettek valójában, mert régen rendes kersztnévként ezt nem adták. De amúgy mindenki úgy nevezi el a gyerekét ahogy akarja, ha valakinek ez tetszik akkor ez van.
2022. dec. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!