Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az adott szituációban ti mit...

Az adott szituációban ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kislanyom 10 hónapos és az egyik mamája (anyós) ha itt van nálunk állandóan az "útjába áll".


Mondok példákat

Pl. Bent játszottunk a szobába és a kislányom felállt a fotelnál, majd átlépett a fotel mellett lévő szekrényhez és elkezdett volna végig sétálni a szekrény mentén, de az anyós oda mászott mellé hogy "hová mész mit csinálsz" aztán kislányom oda jött hozzám, majd újra megpróbálta volna ezt a kört de ismét sikertelenül, mert anyós odamászott.


Pl. Játszunk a szobában és a kislányom gondol egyet és bemászik a hálószobába (pl meglátta ott az ajtókitámasztót ami plüss maci, vagy egy játékot ott a földön) és egyből megy utána hogy "gyere ki onnan ne menj be oda"


De volt már rá példa, hogy náluk voltunk, ott volt másik unoka is (aki 1 éves) és játszottunk 4-en a földön és az az unoka oda szeretett volna mászni hozzánk (kislányomhoz és hozzám) erre az anyós a lábánál fogva vissza húzta hogy "hová mész ne menj sehová" ..én csak pilláztam mint hal a szatyorban.


Kicsit frusztrál, hogy nem hagyja azt csinálni az anyós a kislányomat amit szeretne.


Pedig már el mondtuk neki hogy szabad járása van a házban (persze figyelve) semmit nem akadályozunk neki, fedezze fel a dolgokat. (Persze ami veszélyes neki azt nem hagyjuk)


2023. jan. 10. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Akkor mondd el határozottabban. De a legjobb az lenne, ha a férjed beszélne vele, hogy nálatok mi a szokás és hogy legyen szíves ahhoz tartani magát, vagy akkor nem kell látogatóba jönni.
2023. jan. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Szolj neki jobb tisztázni ezt..nem egy kiskutya aki ketrencben él...
2023. jan. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Védd meg, elvégre te vagy az anyja.

Kérd meg egyszerűen, hogy ne korlátozza. Nem kell neki ezt megengedni. A te gyerekednek te parancsolsz.

2023. jan. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ezek megtörténtek, akkor rögtön reagálnék, pl mikor nem engedte be a hálóban , válaszoltam volna egyből, hogy "nem kell kijönnie mama, tudod bárhová bemenet a lakásban".

De amúgy ha anyukád csinálná ugyanezt ,akkor is ennyire zavarna? Nyilván azt fogod mondani,hogy igen, de szerintem egy kicsit eltúlzod ezt a dolgot. Nem hiszem,hogy anyósod annyit van a kislányoddal, hogy a korlátozása lelki traumát okozna a lányodnak. Néha egy kis tolerancia sokat segít.

2023. jan. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

"Légyszíves engedd el!"


Ennyit mondanék, határozottan a szemébe nézve, pontosan akkor, amikor korlátozza. És ezt addig ismételném, amíg meg nem érti.

2023. jan. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a szituban


“Miért ne mehetne be?


Vagy

“Engedd át, arra szeretne menni, megkerülni nem tud mèg!”

2023. jan. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

Együtt éltek, ez napi szinten fordul elő?

Amúgy te is felnőtt ember vagy, mond meg neki nyíltan, hogy ne csinálja, a gyerek mehet ahová akar. Ez most amúgy is egy olyan kor amikor nem bír megmaradni egy helyben, majd ha te úgy ítéled meg, hogy veszélyes vagy tilos, rászólsz a gyerekedre.


Amúgy meg örülj neki, hogy jön és próbál foglalkozni a kicsivel, nem csak a kanapén ül, mint a vendégek, leszarva a gyereket.

2023. jan. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit tennék? Rászólnék.


Csak nem félsz tőle?

2023. jan. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk egyből fel is emeli a hangját, jaj mit csinálsz ne mász fel, jajj mossa a kezét, én meg és azt szokta, meg mosogat 4 éves lesz. (ok ázik minden, de mi baja lenne) ez ilyen öreg mánia ne csináljon semmit(mondjuk lehet, hogy én anyósod korabeli vagyok inkább, lehet akkor inkább mama para)
2023. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!