Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónap korkülönbség tapaszta...

15 hónap korkülönbség tapasztalatok?

Figyelt kérdés
15 hónapos lesz a lányom, amikor az öccse meg fog születni. Valakinek születtek a gyerekei hasonló korkülönbséggel? Milyen volt az élet két ilyen picivel?
2023. jan. 12. 07:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Atombrutál durva
2023. jan. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 21 hónap van, de az első évre csak nyomokban emlékszem, utána már tisztul.
2023. jan. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Nekem 14,5 hónap van köztük. Nekem eddig egészen könnyen ment, az első 1-2 hónapot leszámítva, amíg összeszoktunk. Most kezd durvulni a helyzet, hogy a nagy 2 éves lett és beköszöntött a dackorszak. A kicsi álom jó gyerek szerencsére.
2023. jan. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédban a gyerekek kb ilyen különbséggel születtek, nem akarlak elkeseríteni, de szenved a csaj rendesen...
2023. jan. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmön látom hogy piszok nehéz. Ráadásul ők egy álombaba után kaptak egy nem alvó, sokat síró gyereket. Már a kicsi is 1 lesz, de lemondtak a harmadikról 😂
2023. jan. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
18 hónap van köztük,és kösd fel a gatyeszt!Aludni nem biztos,hogy sokat fogsz,a két gyerek egyszerre szinte soha nem fog.Ez meg is alapozza majd a mindennapokat.
2023. jan. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekünk eddig egész jól megy a dolog. 21 hónap van közöttük. A kicsi is nagyon könnyű eset. Még csak 5 hónapos, de el van mint a befőtt. A nagynál amikor beüt a dackorszak akkor egy kicsit kivannak az idegeim, de aztán van pár hét amikor nagyon cuki, együttműködő. Este hála az égnek mindkettő alszik. Remélem később is ilyen simán mennek majd a dolgok.
2023. jan. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 19 hónap különbség van, tavasszal lesz 2 éves a kisebb.

Némelyik komment alapján lehet, hogy csak szerencsénk volt, de nekünk nem volt annyira vészes az eleje sem. A kicsi rengeteget volt kézben hasfájás miatt, de a nagy nem vette zokon, mert addig olvastam neki, a szabad kezemmel rajzoltunk, építettünk, kirakóztunk tehát hármasban a szőnyegen ülve töltöttük a (hó)napokat. Ennek érdekében a háztartást hétvégére hagytam, sokszor rendeltük az ebédet, férjem munka után átvette őket, hogy kicsit mást is csinálhassak. Emiatt nem viselt meg. Éjszaka a nagyhoz férjem kel, a kicsihez én.

Nekünk a séták voltak macerásak, mert a kicsi se a kendőt, se a csatost, se a babakocsit nem kedvelte, autózni is utál (azt a mai napig..), a nagy meg folyton menne, de kitapasztaltuk nagyjából.

Most a nagy már délelőtt 4 órában ovis (ősszel lett 3), így a sok betegség vacak, de az korkülönbségtől függetlenül az lenne. Viszont állandóan együtt játszanak (játékkonyha, orvososdi, autózás, babázás, kirakózás - mindent együtt), így én főleg arra kellek, hogy elsimítsam az esetleges konfliktusokat vagy kitaláljak valamit, ha nincs ötletük (meseolvasás, kézműveskedés, bármi). Nekünk bevált, de tény, hogy én introvertált alkat vagyok, szeretem az itthoni nyugit.

2023. jan. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mint a válaszok is mutatják, teljesen egyéni a dolog. Ha lesz egy nyugodt babád, plusz mellé a nagynál nem lángol fel a testvérféltékenység, könnyen tudod majd venni az akadályokat. Ha részben vagy mindezek ellentéte... Hát nem lesz egyszerű.
2023. jan. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Az első babám már egyedül is igen sok türelmet és figyelmet igényel, addig még hátha lesz kicsit jobb q helyzet (vagy rosszabb), de akkor arra készülök, hogy ha a második egy álombaba lesz, még akkor is nagyon nehéz lesz... :D Alszom most, amíg legalább 4-5 órát tudok. Köszi a tapasztalatokat!
2023. jan. 12. 11:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!