Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha közel 8 hónaposan nem...

Baj ha közel 8 hónaposan nem kúszik, mászik?

Figyelt kérdés

7 és fél hónapos babám még csak most kezdi gyakorolni a kúszást, de még nem nagyon megy neki. Csak a lábait használja, a karját nem. Sokszor húzza be a combjait maga alá, mintha fel akarna térdelni. De legtöbbször csak simán gurulva közeledik, mintha nem is érdekelné a kúszás és a mászás. A gyerekorvos szerint semmi baja, csak lusta, majd elindul. Viszont mindenhol azt olvasom, hogy 8 hónapos korára szabályosan kúsznia kellene, és a legtöbb baba már mászik ilyenkor.

Nem akarom túlaggódni, de én szívem szerint már elvinném hogy nézze meg egy gyógytornász. Lehet oda beutaló nélkül menni? Ti mit gondoltok? Érdemes?


2023. jan. 12. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A neten megnéztem, nem tűnik olyan vészesnek. Pl.: "9. hónaposan: Legkésőbb ebben a korban elkezd kúszni, a gyorsabban fejlődő babák már másznak és felállnak. Ha a hónap végére sem kezd el kúszni, fordulj orvoshoz." Magánban barmikor el tudod vinni gyogytornaszhoz, budapesten van több fejlesztőház nevű központ, vagy a korai fejlesztő, mi ezekben voltunk.
2023. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond. Még ráér.
2023. jan. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Dettó ugyanígy van az én babám is, kérdező.

Hiába rakok elé bármi érdekeset a 'nagykönyv" tanácsa szerint, ő inkább odagurul...

Kitámasztja a mellkasát nyújtott kézzel, és megvan a comb behúzása is, emeli a popsit, de ennyi.

Csak körbe kíszik, mint az óramutató, meg gurul.

2023. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kúszás 6-9 hónap között várható. Ha forog minden irányba és próbálkozik, szerintem ok.
2023. jan. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs gond. Az enyém 8,5 hónaposan kezdett kúszni, kb. két hétre rá pedig már próbálkozott a mászással.
2023. jan. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha gurul (hempereg), az is jó. A hempergés+mászás is ugyanolyan jó, mintha kúszna+mászna. A kúszás vagy hempergés a talajkapcsolat okozta ingerek miatt jó, a mászás meg a keresztezett mozgás miatt kell, bár azt valamennyire a szabályos kúszás is tartalmazza.
2023. jan. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! Megnyugtató hallani, hogy más baba is tart(ott) még itt ebben a korban, mert az én környezetemben az összes baba már mászik vagy ül ilyen idősen, de akkor nem stresszelek egyelőre ezen. :)
2023. jan. 12. 20:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el gyógytornászhoz, ártani nem árt ha megnézik. Nekem sem kúszott ennyi idősen, csak mintha próbálkozott volna. Mondták várjak 8 hónapos koráig. Vártam, akkor meg hirtelen felállt négykézlábra, pár nap múlva mászott, a kúszás pedig teljesen kimaradt.
2023. jan. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előzőt folytatom, a dereka gyenge maradt és a mászása nem is olyan szép szabályos mint kellene.
2023. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!