Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hol, mikor, hányszor,...

Kinek hol, mikor, hányszor, mennyit alszik a 6-7 hónapos babája? A nappali és az éjszakai alvás is érdekel. Illetve, hogy tápszeres vagy anyatejes e. :)

Figyelt kérdés

2023. febr. 24. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Eddig anyatejes volt, most kezdünk tápszerre átállni. Naponta 4x40 percet alszik kb. egyenlő időközönként, este 8.30-kor pancsi, 9-kor fekvés, és alszik is reggel 7-ig, csak 1-2x kel 90 ml tápszert inni. :)
2023. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, amíg anyatejes volt, 4-5x kelt éjjel, de nem ezért térünk át tápszerre, fogy a tejem.
2023. febr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tápszeres 6 hónapos, 2x alszik 1-2 órát. Este 9kor alszik el kb. és nyolcig alszik, nem kel fel.
2023. febr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az enyém alvóbaba volt szinte. 2 óránként szopott éjjel-nappal, ez volt fix. Szoptatásnál vagy elaludt, vagy nem. Külön nem altattam. Összevissza voltak a nappali alvások, éjjel meg 10-től 9-ig tartott általában, ez is viszonylag fix volt. Néha délután 6 órát is aludt, 2 óránként felébredve enni. Ebben az időszakban általában sikerült a bölcsőbe letenni, ha elaludt.
2023. febr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Úr isten de irigyellek egyes..... :(


Anyatejes, nappal 2x1/1,5 órát, éjszaka nagyon változó. A fogzási hullámvasutak miatt hol elalszik 9kor és mondjuk 3 óránként kel, hol 8x/9x kelünk.

2023. febr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Mi ugyanígy és már olyannyira elegem van,hogy legszivesebben feladnám a szoptatást és váltanék tápszerre (annak ellenére is, hogy 1 hónapot küzdöttünk azért, hogy menjen a szopi). Decemberben még tudtam aludni egyszerre 3 órát, januárban ez csökkent kettőre, most pedig ott tartunk hogy 1,5 óránként kelünk (jobbesetben). Kialvatlan, emiatt türelmetlen, hisztis, frusztrált házisárkány vagyok... Tudom,hogy a tápszer nem biztosíték arra, hogy jobban alszik majd éjjel, de nagyobb rá az esély.

Ma nappal 1x aludt délelőtt 50 percet (30p kiságyban majd 20 perc a kezemben - arról ne is álmodjak, hogy lerakhatom), 1x délután pedig 1 órát (szintén kezemben).

Amúgy a világ legjobb babája, de ez az alvás, vagyis nem alvás..... tönkretesz :(

2023. febr. 24. 22:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Fejlődési ugráson esik át valószínűleg, azért eszik ilyen sűrűn. A tápszer valóban nem biztos, hogy segítség. Nekünk nem vált be, azóta is bánom, hogy átálltunk, mert szép lassan elhagyta a szopizást, viszont ugyanúgy ébred éjjel is, most már egyszer csak, de már 15 hónapos.

5 hónaposan adtam először csak éjjelre a tápszert, de nem segített, ugyanúgy ébredt 2 óránként kb.

2023. febr. 25. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a mentális egészséged nem szabad feláldozni a Szent Anyatej oltárán.
2023. febr. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

5 vagyok

Szeparációs szorongás, növekedési ugrás plusz a fogzás ami hol jobb hol rosszabb. Hidd el, rám is jellemző sokszor amit magadra írtál, de én akkor duplán kérem apa türelmét és segítségét. Ha a baba alszik napközben még ha keveset is akkor csatlakozok, ha apa hazajön pihenek egyet vagy fürdök, épp mire vágyom a feltöltődéshez. Szerintem a Szent Anyatej oltára ahogy az utolsó fogalmazott igen is egy olyan dolog ami anyának babának is fontos amíg van, hisz a csodatápszer /ami manapság rohadt kényelmes és vannak akik nem a tej hiánya miatt adják/ sem biztos, hogy elaltatja, illetve lehet te is depressziós leszel a szopi elhagyása miatt. Te döntésed, én biztos nem hagynám abba, inkább megoldást kerestem/keresek mindig, hogy mikor tudok pihenni. Átmeneti időszak, úgy sem marad így örökké. :) Kitartást!

2023. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Most 6 hónapos.

2x alszik kb 40 percet. Vagy néha napján 3x 40 percet.

Este fürdés, 8 után szopi és éjszaka is kell szopizni. Mondjuk olyan 3x. Reggel 7 előtt kel.

2023. márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!