Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás bababőrre használ valami?

Ekcémás bababőrre használ valami?

Figyelt kérdés

Itt olvasgattam korábbi kérdéseket a témában és a többségnek az vált be rá, amit mi kezdettől fogva használtunk. La Roche fürdető és testápoló, fürdetés előtt olajoztam is, a védőnő javaslatára. El vagyok keseredve mert egyre csúnyább, terjed. Először csak a lábfején és a bordáján egy pici foltban volt, de mostmár a felső testén két oldalt, karjain és az arcán is. Koszmó is állandó, hiába az olajozás, koszmósampon. Gyerekorvosnak mondtam, éppen hogy rá se pillantott csak kérdezte hogy a gyógyszertári fürdetőt használom-e, akkor azt használjam. Eddig 3x használtuk, de azóta van a karjain is, úgyhogy rosszabb lett, nem tudom lehet-e attól vagy amúgy is csak terjedne. (UNGUENTUM HYDROPHILICUM NONIONICUM a neve).

Nekem is minden télen csúnya ekcémás a kezem, vérzik is, a La roche tusfürdő nekem jó volt, de a testápoló a kezemre kevés, csak addig jó míg bekenem.

Az ételallergiát is többen írták, de még csak kóstolgat, hetente egy kanál valamit kapott eddig (alma, répa, brokkoli). Nem hiszem, hogy ez lenne.

Elég csúnya neki, gondolom viszkethet is. :(

Ritka fürdetésen is gondolkoztam, de nagyon izzadós, akkor se baj ha nem fürdetem naponta? Védőnő szerint naponta kell, pedig a kórházból úgy küldtek el hogy elég 2-3 naponta is.

A szteroidos krémet meg kissé agresszívnek érzem egy csecsemőnek. Vagy ez butaság?

Vagy fölösleges kezelni, mert ahogy nekem is el szokott múlni a jó idővel, úgy el fog neki is talán?

6 hónapos


2023. febr. 25. 11:10
 1/4 anonim válasza:
25%

Külsőleg lehet hogy sok minden használ, de ha alaposabban akarod kezelni és megszüntetni a kiváltó okot, akkor inkább belsőleg kellene kezelni!

Lehet hogy vannak gyógyszerek is erre, de én inkább a táplálkozás megváltoztatását javaslom, cukrozott ételek teljes elhagyását, minél kevesebb "gyári sz.rt", minél több természetes ételt, illetve abból készült pürét stb.

2023. febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk a gyerekorvos írt fel gyógyszertári testápolót. Az nagyon szépen eltüntette neki. Amikor nem használjuk pár napig, akkor jön vissza, érdes lesz a bőre. Előtte Uriage Xemose krémet használtunk. Az is jó volt, de azt nehezebb kenni. A gyógyszertárit könnyebb.

Mellé használjuk mi is azt a gyógyszertári fürdetőt, az szerintem segíteni nem fog, max nem ront rajta.

2023. febr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor egy másik gyermekorvosnak vagy gyermek bőegyógyásznak kell megmutatni!!!


Én nem használtam semmit csak tiszta vizet a fürdetéséhez, és csak áttörölgettem a babát, semmit nem használtam rá nehogy irritáljon, az én bőröm se bír sokmindent csak házi szappant. Kókuszolajjal és shea vajjal testápolóztam és kevertem ki neki házi popsikrémet, még a védőnő is dícsérte milyen szép a bőre, de nem mondtam meg neki, hogy csak ilyen natúr dolgokat használok rá... Próbáld ki te is a kókuszolajat vagy shea vajat a kis bőrére addig amíg nem mentek orvoshoz, és a fürdetést ne erőltesd csak vízzel, vagy gyenge körömvirágos teával az hámosít. A vize legyem forralt lehűtött langyos víz, vagy ez a tea. Utána kend a fent említettekkel. Írd meg mik a tapasztalataid!


A házi popsikrémhez méhviasz kell, shea és kokuszolaj, körömvirág olajjal, ezeket összeolvasztani, majd amikor hűl, habverővel habosítani így krémes lesz, lefekvéskor használom a popóra.


Egy kozmetikus

2023. febr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is csak a doki által felírt testápoló hasznàl. Ha jobban előjön akkor pedig az enyhén szteroidos krém, a bőrgyógyásztól.


Megvettünk pár drága krémet (Uriage, Bioderma..), de azok nem olyan hatásosak. :)

Meg az elsővel egyetértek, a táplálkozásra is érdemes figyelni.

2023. febr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!