Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség a babám feje olyan...

Segítség a babám feje olyan mintha hátul be lenne “horpadva” ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég bugyuta a kérdésem, de nem igazán tudom leírni ez hátul a buksija közepén van a védőnő szerint az nem a kutacsa pedig én megvoltam róla győződve, hogy amiatt mert éppen zárul össze vagy valami, de azt mondta a háton fekvéstől van viszont a feje egyáltalán nem lapos. A ti babátoknál előfordult? Csak megnyugtatásért jöttem, kérlek be szedjetek szét.


4 hónapos a babám.


(Nem hiszem, hogy kóros lenne, de foglalkoztat a dolog)



2023. febr. 25. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szedünk szét. De ha a védőnő látta, és szerinte semmi kóros, akkor miért aggódsz?
2023. febr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen normális. Az én fejem is ilyen "horpadt" volt hátul. Anyukámat is zavarta egészen addig, amíg ki nem nőtt a hajam. Ráadásul lány vagyok. De a haj teljesen eltakarja. Ráadásul nagyon dús hajam van, de a vékony is teljesen takarna.


A kutacs a feje tetején van a babáknak, közel a homlokukhoz egyébként.

2023. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Míg nem forgatta magától a fejét forgattad te hol egyik hol másik irányba? Hogyan alszik? Hanyatt fekve? Elforditja a fejét oldalra? Ha mindig hanyatt alszik, akkor kilapulhat a feje.
2023. febr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a gyanú felmerül bármilyen elváltozásnál, hogy kóros lehet, akkor a védőnő szól. Megmondta, hogy nem az, megnyugodhatsz. Nincsen semmi baj a babád fejével. Ilyen kicsi korban a fej még nagyon könnyen torzul, furcsa alakja lehet, aztán később ez helyreáll és végül mindenkinek normális feje lesz.
2023. febr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én legidősebb Fiamnak jobb oldalon volt belapulva a feje, amikor kisbaba volt. A védőnő és a doki is azt mondta azért van, mert csak azon az oldalon fekszik. Javasolták, hogy fordítsam a másik oldalára is, de nem szerette, csak sírt és sírt, így hagytam. Most már 16 éves lesz és szép formájú a feje. Ne aggódj, nem marad úgy! 🙂
2023. febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3-as hason alszik, nagyon piciként meg oldalt fekve aludt akkor forgattam őt mindig naponta. Mostanában van egyébként sokkal többet háton, mert játszott a játszó szőnyegen akkor volt alatta lapos fejűség párna. Most már habszivacs szőnyegen van, mert megtanult hátról hasra fordulni viszont vissza szoktam fordítani mikor már nagyon “szenved” hason ugyanis még visszafele nem megy neki
2023. febr. 25. 22:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Változott azóta?

Az én fiamnak is hátul vagyis a fejtető ahogy ível lefelé ott lapos és van egy pici horpadása. Párom azt mondja hogy elmúlik de én félek hogy valami nem jó ott.

2023. okt. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze azóta elmúlt neki szóval feleslegesen aggódtam. 😅 Ano az orvos se jelezte, hogy gond lett volna, gyanítom, hogy köze van a kutacshoz hiszen nem csak a fejtetőn van hanem hátul is ahogy csontosodik úgy összeforr és eltűnik 😊
2023. okt. 25. 20:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!