Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyetem után egyből baba? Aki...

Egyetem után egyből baba? Aki ilyen helyzetben volt, érte valami hátrány?

Figyelt kérdés

Mondjuk nekem van munkatapasztalatom, nem egyből kezdtem az egyetemet. Úgy tervezzük, hogy már terhes legyek, mire elvégzem. Nappalin vagyok, nincs munkaviszonyom. Korábban sem ebben a szakmában volt.


Aki ilyen helyzetben volt és csak később tudott elhelyezkedni, érte valami hátrány?


2023. febr. 26. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk nem lesz hova visszamenned dolgozni, kisgyerekes anyukákért meg nem nagyon kapkodnak.
2023. febr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyel terhes a vegen, en csak ezt tudom neked tanacsolni. A 24. hetig hanytam, szornyen rosszul voltam, ugyan nem egyetem, de epp egy szakmai kepzes vegen voltam, nem egeszen igy terveztuk, csak igy jott ki.


Terhesen vizsgaztam, de en azt hittem ebbe belehalok, mind a tanulas, a vizsga, borzalom volt. Es ez meg csak nem is egyetem.

Szoval en csak annyit mondok, hogy vegezed el, aztan utana ess teherbe, mert nem tudhatod, hogy milyen lesz. Ha veszelyeztetett leszel veletlenul es fekvesre vagy itelve, akkor bukod is a diplomat. Ez se tudhatod elore.


Ha nektek anyagilag nem gond, hogy nem dolgozol, szerintem nem ezen a 2-3 even mulik az egesz karriered. En el tudtam helyezkedni viszonylag konnyen szules utan, de mondjuk azt tudni kell, hogy a ferjem pl itthonrol dolgozik, igy a gyereket itthon tudtam hagyni, amig interjukra jartam. Ez egy fontos tenyezo, mert ha nincs ki vigyazzon ra, az patthelyzet.

Bolcsibe ugye csak akkor vettek be, amikor mar volt munkaltatoi. Illetve ha beteg, akkor is a ferjem van vele legtobbszor, nem en, igy nem fenyeget az a veszely allandoan, hogy a sok tappenz miatt kirugnak.


Szoval korulmenyektol is fugg azert.

2023. febr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 babyboom567 ***** válasza:
52%
Én komolyan nem értem, hogyha valaki tanul az egyetemen főiskolán jó sok évig valamit.Gondolom 80% ő választja,hogy mit tanul, és elvileg megy is neki ha ott van,akkor miért nem akar dolgozni benne picit?Vagy ha nem szereted amit tanulsz, miért pazarlod az éveidet?Azért,hogy legyen diplomád?a legtöbb diploma wc papírnak jó,de nem azért mert nem érne semmit, hanem mert aki a tulajdonosa,nem tud vagy nem akar élni azokkal a lehetőségekkel, amit a diploma adhat.
2023. febr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mert 32 leszek mire diplomázom, én nem érettségi után egyből mentem egyetemre. Ha 19 évesen kezdem biztos dolgoztam volna benne, de ha egy nő két gyereket akar akkor nincs olyan sok ideje 30 fölött. Amúgy hiányszakmám lesz, sokan azt mondják, könnyű vele elhelyezkedni, mert kevés a fizetés és emiatt nagy a hiány (pedagógus)
2023. febr. 26. 14:31
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nehéz utana elhelyezkedni. Az egyik kedves barátnőm csinálta ezt, jogi kart végezte el mar terhesen, 2 eves volt a nagy, amikor érkezett a kisebbik, vele is otthon volt még 2 évig. Akkor kezdett volna ügyvédbojtári helyet keresni. Elhajtották mindenhonnan, nekik olyan frissen végzettek kellettek, akik most jöttek az egyetemről. Végül egy multicégnél kötött ki nem jogi jellegű munkakörben, ott dolgozik 5 éve, most már részben jogi jellegű munkakörben. Folyamatosan keres új állást. Állami szférába mehetne, de az a fizetés nyilván neki nem oké. Ő mindenkinek azt mondja, akkor csináld így, ha nem gond, hogy utána nagyon nehéz, esetleg lehetetlen elhelyezkedni, ha nem igazán fontos neked, hogy a tanult szakmádban dolgozz később. Ő szeretett volna ügyvéd lenni és nagy fájdalma, hogy nem sikerült.
2023. febr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
4, ha 32 leszel diplomázáskor, akkor 34 leszel kb, mire dolgozni kezdesz, vagy 35, ha nem szülsz egyből másodikat. 34 éves pályakezdőkért, aki nem is frissen végzett, még az iskolák sem kapkodnak. Megpróbálhatod, megértelek, hogy miért akarod így, de ne legyenek illúzióid.
2023. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 babyboom567 ***** válasza:
72%

Ne legyenek illúzióid.2 pici gyerek mellől, csak akkor fogod tudni ezt csinálni,ha vannak nagyszülők,meg apa home-office dolgozik.

Különben te mazohista vagy, hogy tíz ember munkáját akarod végezni éjjel-nappal,1 embernek is kevés pénzért?Le a kalappal a tanárok előtt, de Magyarországon tanárnak lenni öngyilkosság, ha ebből akarsz megélni.(jah, és a családodat is csak ritkán látod.)

2023. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mint pedagógusgyerek azt látom, hogy egy nagyon széles réteg megy nyugdíjba ezekben az években, szerintem állami helyre nem lesz gond bekerülni. Főleg amikor olyanokról hallani, hogy magyartanár helyettesíti a fizikát stb. Ami viszont nagy előny lenne, hogy munkaviszonnyal sokkal könnyebben mehetnél vissza részmunkaidőben.
2023. febr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 babyboom567 ***** válasza:
20%

És a hiányszakma, az nem a pedagógus Magyarországon.

A hiányszakmára az jellemző, hogy van rá kereslet, nagyon jól megfizetik,és a legjobbakat veszik fel rá.

Nahát kereslet az lenne pedagógusra,de lassan a konyház gizinéni fogja tartani a rajzot/fizikát,annyira mindegy hogy ki van ott csak a darab és óraszám meglegyen.A pénzről meg ne is beszéljünk(nappalos gyári műszakba betanított munkásként többet kapsz,és a nap többi részében a családoddal lehetsz, nem kell tanulmányi tervet írnod,órára készülnöd,dolgozatot javítanod,a krétába beírni a dolgokat,20-30 szülővel konzultálnod).Nyilván nem kell mindenkinek gyári munkásnak lenni, de egy pedagógus áldozatos munkája jóval több fizetést ér.

2023. febr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Könnyen beszélek, mert mérnök páros vagyunk, megteremtettük az alapokat, mire eljutottunk a gyerekvállalásig és pontosan tudom, hogy így sem lesz könnyű visszazökkennem, DE! Amire megtanított az elmúlt egy év, hogyha van hol laknom és van mit ennem, akkor nincs nagyobb csoda a gyerekemnél. Imádtam a karrierem, a munkámnak éltem, kishíján belebetegedtem az utolsó napokba annyira sajnáltam, hogy abba kell hagynom... Aztán eltelt egy év, már hatalmasakat vigyorog rám a kislányom, nagyokat sétálunk, mókázunk és azt vettem észre, hogy baromira nem érdekel visszavesznek-e majd a munkahelyemre, vagy sem. Tudom, hogy lesz munkám, mert hiányszakma és ennyi elég is. A világ legnehezebb és egyben legszebb dolga is az anyaság, ami képes félretetni az emberrel az önös érdekeket. Ha megvannak a stabil alapok és majd már jogosult leszel ellátásra (legalább diplomás gyed), akkor szerintem nincs min gondolkozni. Egy nőnek karrier szempontjából sosem "jön jól" egy baba. Tudomásul kell venni.
2023. febr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!