Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játékot vegyek a 6...

Milyen játékot vegyek a 6 hetes kislányomnak?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyelőre nem kell neki játék, bármit a közelébe tehetsz, ami csillog, színes, vagy érdekes alakú, ilyenkor max. nézelődnek. Ja, forgót tehetsz már most az ágya fölé, vagy fellógathatsz színes szalagokat, amit egy kis szellő is megmozgat. Később csörgők az első játékok, én a plüsst nem szerettem piciknek, vagy rágókák. Én arra figyelnék, hogy könnyű legyen, ha a baba gyengébb felépítésű, mert nekem a nagyobbik lányom hanyatt fekve sokszor saját arcára ejtette a műanyag játékokat, amiből sírás lett. :o)

Kisebbik lányom viszont jó robosztus volt, ő ugyanazokat a játékokat vígan lóbálta fél kézzel :o)

2010. okt. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is a zenélő körforgó vált be, más még nem igazán köti le, hisz még nagyon pici.
2010. okt. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 6 hetesnek még semmilyet. Esetleg zenélő korforgót, de ilyen idős korában a kisfiamat még abszolút nem érdekelte, csak a zenéje nyugtatta meg.


Pár hét, egy-két hónap múlva kezd majd érdeklődni a külvilág iránt, és felfedezi, hogy hatással van rá: ha megérint egy csörgőt, akkor az csörög stb. Akkor lehet majd venni neki mindenfélét, ami színes, csörög-zörög, elég nagy ahhoz, hogy ne nyelje le, és elég puha, hogy ha fejbe veri vele magát, akkor ne okozzon sérülést.

2010. okt. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont elég inger éri őket játék nélkül is. Érdemes megnézni a linkben szereplő diákat, hogy mit is látnak. 4. 6. kép (bár a többi is érdekes) Ebből kiderül, hogy mennyire kell neki a játék.

[link]


Szóval ikább a szülőnek kell. Zöld-piros csíkos textil babát, amit max. 3-5percre mutatsz meg neki.

2010. okt. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vehetsz neki pl. szundirongyot, maximum később fogja csak használni, nálunk bevált a gyors elalváshoz.
2010. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!