Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Márton név szép alternatívája...

Márton név szép alternatívája melyik név lehet?

Figyelt kérdés

Gyermekkorom óta szeretném a nagyapám nevét adni majd a kisbabámnak, ő volt nagyon sokáig az egyetlen apa szerep az életemben. Sajnos a családban már más is nevezte így el a gyermekét, én pedig nem szeretnék ugyanolyan nevet adni.


Eddig ezek jutottak eszembe, de nem nagyon érzem az igazinak:


Medárd

Marcell


Köszönöm a segítséget!



2023. márc. 22. 10:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Én sem érzem igazinak az általad irtakat, viszont a Mihály nekem is nagyon tetszik.


Emellett esetleg egy Mátyás, Merse, Martin is eszembe jutott, de a Márton a legeslegjobb.

A Martost is írjak mint rokonnevet, az olyan tetszik is meg nem is, nem is tudom..

2023. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%

Márk, azt is lehet Marcizni, és nem hasonlít annyira a Mártonra.


De őszintén szólva engem tökre nem érdekelne. Ahogy a közvetlen családtagomat sem érdekelte, hogy az 1 évvel az enyémnél később született fiának ugyanazt a nevet adta, és mondok még valamit, ENGEM sem :D Miért ne lehetne ugyanazt a nevet adni?


Egy másik nagyon közeli családtagnak a szintén kb. ugyanennyivel fiatalabb gyereke is teljesen hasonló nevet kapott, ráadásul én adtam neki az ötletet.


Nem értem ezt a neveken rugózást.

2023. márc. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha második névnek adod? Attól még szólíthatod ezen a néven, csak hivatalosan nem ugyanaz lesz a neve mint a primitív rokon gyerekének! 😕🙂
2023. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindegyik név tök jó amiket írtak, Marcell, Márk, Mátyás: ezek kicsit túl gyakoriak de szépek, a Martin, és a Medárd is tetszenek, a Mihály pedig a Misi becézése miatt tetszik hiába kicsit régiesebb.
2023. márc. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Marcel egy L-lel szerintem klassz, két L-lel egyáltalán nem tetszik nekem.

Martin változat is lehet még jó akár.


Hasonló lehet még a Márk, Márkus, Márkusz is pl.


Amúgy pl adjad nyugodtan Mártonnak, vagy első, vagy második keresztnévnek; akár úgy is, hogy nincs második keresztnév; csak ez az egy van.


Amúgy pl lehet, hogy én Toninak hívnám, de inkább lehet, hogy nem becézném. Ha a másik gyerek Marci megszólítást viseli amúgy, már meg is van oldva. :):) Ha ő meg Mártonnak van szólítva a mindennapokban is.

2023. márc. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Martin
2023. márc. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Máté
2023. márc. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
martin, marton (a-val is lehet anyakönyveztetni), mihály, martos, marvin, marcell, marlon, márk, márkó, mátyás
2023. ápr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Végül Márton lett. Nem érdekel kit hogyan hívnak vagy ki mit gondol. Marci holnapután 11 hetes.
2023. jún. 20. 09:32
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
gratulálok a babáboz!
2023. jún. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!