Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 1 éves babám nem akar...

Az 1 éves babám nem akar beszélni és mutogatni, ez lehet valami probléma előjele?

Figyelt kérdés

1 éves a babám, de még "csak" gagyarászik, nem mondla higy baba, papa, pápá stb. szavakat, amiket úgy tudom már illene mondania.

Integet, tapsol, a kezembe adja a játékokat ha kérem, de nem mutat semmire.

Azért keztem el ezen aggódni, mert ezeket a nagyobbik gyermekem 1 éves korára már szépen csinálta.

Tudom minden gyermek más ütemben fejlődik, de engem igazából mégiscsak aggaszt.


2023. márc. 23. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs majd fog mutogatni :)

Beszélni a 2 éves fiam se beszél csak mond pár szót..

Nincs lemaradva nyugi semmivel

2023. márc. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1 eves a fiam,ket szot mond.

Az egyik szisza az cica,a masik puta amirol fogalmam sincs micsoda,de autokra mutogat kozben,ugyhogy lehet,hogy auto..mellette csak gagyaraszik...nincs lemaradva ne felj

2023. márc. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 2 gyerekem 2 véglet.

A fiam 1 évesen olyan gyönyörűen beszélt, hogy mindenki a csodájára járt. Neki már 10-11 hónaposan is voltak 2-3 szavai, 1 évesen pedig simán 15-20 szót használt. Nem is nagyon láttam addig ilyet.

Aztán jött a lányom, akinek 2 évesen kb 5-6 szava volt :D

Paráztam, ezért el is vittem felmérésre egy magán fejlesztőközpontba, ahol megállapították, hogy a gyereknek kutya baja, ne aggódjak. Ebben egyébként 99%-ban biztosak voltunk, mert semmi "gyanús" vagy normálistól eltérő dolga nem volt soha, egyszerűen csak beszélni nem volt neki sürgős.

Nos, az említett kislány már 3 éves, és nem jutunk tőle szóhoz konkrétan. És persze a most 7 éves bátyjának is megmaradt a beszélőkéje, úgyhogy ne aggódj, lesz még hangzavar nálatok is...1 évesen abszolút nincsen elkésve...

2023. márc. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzá fűznék, hogy a mozgásfejlődése szép ütemben haladt, kb 11 hósan indult el önállóan. Csak ez a mutogatás meg alap szavak kimondásának hiánya furi nekem.

Sajnos nem vagyok rá büszke, de lényegesen kevesebbet tudtam a kicsivel foglalkozni, mint anno a naggyal és szörnyen is érzem magam emiatt.Mondhatni pánikba estem az éjszaka közepén mikor felkeltem és ezeken kezdtem el gondolkodni🙈


Köszönöm az eddigi gyors válaszokat!:)

2023. márc. 23. 08:45
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

A lányom annak idején "csodababa" volt. Nagyon korán kezdett beszélni. 1 évesen már összerakott szavakat, pl.baba eszik, cica megy.

2 évesen mondókákat mondott.

A fiam most 10 hónapos, esze ágában nincs megszólalni. Még a babababa-mamamama se megy. Ami viszonylag "értelmes", és hasonlít már valamire, az a te. Vagy a de. Ezeket mondja. Meg persze a saját kis nyelvén gagyog. Nekem fura, mert teljesen más, mint annak idején a nővére volt. De nyilván tök normális. :)

Tesómnak pl.mindkét gyereke 2 éves koruk után kezdtek el beszélni. Mutogattak, a saját nyelvükön elmondtak mindent, de 2 éves körül után lehetett érteni is őket.

2023. márc. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Ott: miért van mostanában napi szinten kérdés kiírva arról hogy nem beszél az 1-1,5 éves gyerek? Nem is kell nekik...


Valamelyik tiktokinsta mami "beszélteti" az újszülöttjét hogy elindult ez a para?

2023. márc. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Most a járásra koncentrál majd utána a beszédre :)
2023. márc. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Abszolút nem tiktokozok akármilyen meglepő is, csak simán paramami vagyok😆
2023. márc. 23. 11:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, nagy a baj. Az anyja hipochonder és auti fóbiás.
2023. márc. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

1. Nem magamról kérek diagnózis felállítást, hanem a gyermekemmel kapcsolatban tettem fel kérdést!


2. Ha nincs gyermeked, akkor nem értheted, hogy milyen "apróságokon" tud aggódni egy szerető szülő. Ha pedig van gyermeked, biztos szuper ősanya vagy ősapa vagy aki soha nem aggódik semmin és zökkenőmentesen megy a gyermeknevelés!

2023. márc. 25. 19:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!