Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az én gyerekem nem átlagos...

Az én gyerekem nem átlagos vagy ekkora különbségek vannak babák közt?

Figyelt kérdés
Gyönyörű 5 hónapos kislányomat elég nehéz lekötnöm, a 2 óra ébrenlétéből mondjuk úgy 40 perc a boldog játszás, aztán már semmi nem tetszik neki, a második egy óra elég szenvedés tud lenni. A játékok nem igazán kötik le, ideig-óráig, aztán hiszti. Példa: vettünk neki lufit, 3 nap után már megunta. Hétvégén viszont találkoztunk egy egyidős babával, akinek a szülei játékot sem hoztak magukkal arra 3-4 órára, csak letették és simán otthagyták, elvolt. Nekünk ez annyira elképzelhetetlen, nem tudom mi vagyunk-e ennyire kirívó eset vagy ennyire babafüggő?
2023. márc. 24. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Mert a felnőttek egyformák? Az egyik üvölt a focimeccsen, a másik könyvtárban üldögél.
2023. márc. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Egyrészt természetesen babafüggő. Nem kell mindig másokéhoz hasonlítani a sajátodat, mert bele fogsz bolondulni.

Másrészt 5 hónapos. Mégis mit vársz tőle? Hogy eljátszik egyedül, aztán tisztába teszi magát, és csinál magának egy szendvicset? Már bocsánat, ha túl erős volt.

Harmadrészt 5 hónaposan nem hisztiznek a babák. Az majd sokkal később lesz. Max nem tetszik neki valami, azért sír.

2023. márc. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét fajta gyereken van.

A felnőttek sem egyformák...

2023. márc. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2-es, elnézést, hogy meg mertem kérdezni, nekem a rokonságban és ismertségi körömben nincsenek babásak. A többieknek köszönöm.
2023. márc. 24. 14:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell összehasonlítani, nincs két egyforma gyerek. Sőt, egy gyerek se viselkedik egyformán minden nap. A fiam pl.ha jó napja van, eljátszik magában sokáig. Jön, megy, fiókot pakol, a játékaival játszik. De van olyan is, hogy egész nap bújna belém, a nyomomban van, 2 percig nincs el egyedül.
2023. márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos babám sincs el max 10 perceket. Játékok se érdeklik már. Arra jöttem rá hogy mindegy igazából mi az átlag mert az enyém akkor is olyan amilyen.

Ezzel kell élni.

2023. márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Nem kötik le a játékok 5 hónaposan???? Azta qurva életbe, vidd rögtön a sürgősségire valami óriási probléma lehet vele. Az enyém ennyi idősen atomfizika könyveket kért és Petőfit szavalt, meg odatette a pörköltet főni. 🤔🤔🤔🤔


5 hónapos, de most komolyan, olvasd már vissza amit írtál.

2023. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Viccelsz ? Az egyik ismerősömmel kb egy idős gyerekünk van ők kb a 2 hónaptól jártak étterembe minden felé annyira nyugodt volt a babájuk én meg 5 hónapos koráig csak ugy levegőztettem hogy kinyitottam az ablakot…. Mert visitott, ha elhagytuk a házat, ez ilyen. Kinek mi ezért szoktak itt egymásnak esni az anyukák, hogy ohh dehogynem lehet utazni babával is ja… csak nem mindegyikkel, persze ilyenkor általában jön a megmondo kapitány aki bizonygatja, hogy de és mindenki béna aki nem tud🤦‍♀️
2023. márc. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7-es mit nem lehet érteni a kérdésemen? Inkább te próbáld értelmezni a mondatokat. Egyrészt írtam, hogy nincsenek babások a közelemben, másrészt nem tudom ki mondta, hogy elvárom (!!!!), hogy ellegyen magában?
2023. márc. 24. 16:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem kirívó, ilyen a temperamentuma. Az én gyerekemnek is, sőt őt 5 hónaposan egész nap cipelészni kellett, mert lerakva azonnal sírt. Bújtam a fórumokat, de mindenhol azt olvastam, hogy ez teljesen normális viselkedés. Ahogy az is, ha egy baba nyugodtabb.

Nekem hosszú időbe telt elfogadni, hogy ilyen a fiam és kész, de mikor sikerült, sokkal könnyebb lett ráfókuszálni a személyisége szép oldalaira: hihetetlenül kíváncsi, pörgős, vicces, tanulékony, szeretetre méltó egyéniség :)

2023. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!