Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzástól lehet étvágytalanság?

Fogzástól lehet étvágytalanság?

Figyelt kérdés

A kisfiam jövőhéten lesz 8 hónapos. Eddig nagyon szépen ette a bébiételt (csak azt adtam neki). Kb. 1 hónapja kis csipetekben kóstoltatom főtt étellel, ami neki való (főtt répa, krumpli, néha nyalattam vele egy kis csokit 😅, de ennyi) 3 foga van kint, 2 alul 1 felül az oldalsó metsző, ezeket észre sem vettük, hogy kibújtak, amivel nagyon szépen rág, tud rágni puhább dolgokat.

4-5 napja nem eszik bébiételt csak pár kanállal, a csipeteket eszi. Sír, ha etetni akarom pár kanál után. Eddig 3x etettem 1 nap, de már úgy vettem észre kevés 1-2 hete ezért váltottam 5 evésre (Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora) most pedig itt tartunk. A tasakos pürét eszi, de nem ehet mindig gyümölcsöt 😅. A főtt ételből is pár harapás és ennyi.

Csak anyatejes, nem kellett kiegészíteni, de most nem tudom elég-e neki csak a tej vagy azok a kis "falatok". Reggel sír, éhes egy "végig cicizett" éjszaka után, de pár kanállal eszik ugyanúgy ébredés után és ennyi. 3-4x kel enni este.

Mit tudnék tenni? Gondoltam a fogzás miatti étvágytalanságra, de ha ez van meddig tart és nem marad éhes?

Elég neki az anyatej? Kinek volt még ilyen gondja?



2023. ápr. 4. 22:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Simán lehet fogzás miatt, igen. És ha szopizik, akkor nincs miért aggódnod, abszolút elég neki az anyatej, abban minden szükséges tápanyag megvan. Vannak babák, akik 1 éves korukig alig esznek, szinte csak szopiznak, az is teljesen normális. Ha majd már bír enni, fog is, ne izgulj!
2023. ápr. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!