Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen szoktattátok le...

Mennyi idősen szoktattátok le a babátokat a cumiról? Hogy viselte?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 6. 15:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Nem szoktattam, magáol abbahagyta ovis korában valamikor. Minden gyerek egyszer abbahagyja/abbahagyná, és ha a szülök nem stresszelnék öket folyamatosan, sokkal elöbb eljönne az az idö, amikor nem szükséges nekik a saját megnyugtatásukra.
2023. ápr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Babakorban meg ez nem szokott megtortenni. Nekunk a bolcsibe kifejezetten kertek, hogy vigyunk, mikor a 2 evesem beszokott. Mas kerdes, hogy nalam csak idoszakosan fogadtak el, ugyhogy leszoktatnom sem kellett egyikuket sem. Baratnoimnel, ahol volt cumi, 4-5 eves korban szoktak le, es valamilyen alkalomhoz kotottek, pl. szulinap/Mikulas/Karacsony, megbeszeltek veluk, ok pedig “elkuldtek” egy masik kisbabanak, akinek kell.
2023. ápr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen elválasztottam a szoptatásról. Másnap eldobta a cumit is. Onnantól nem kellett neki.
2023. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Elozo vagyok. En az ujjamat szoptam, azt ugye nehez elvenni. 6 eves koromban szoktam le rola suli elott nem sokkal, mert mar annyit mondtak, hogy ott majd ciki lesz (ami amugy nem hatott meg, de azert maga az, hogy sokszor hallottam, hogy nem kellene mar szopnom az ujjam megis szamitott).
2023. ápr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 2 évesen. Folyamatosan szétrágta őket, a legutolsó cumija 1 napig volt meg. Meguntuk. Amúgy nagyon jól elvolt nélküle, korábban is csak alváshoz igényelte.
2023. ápr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Bölcsikezdés (avagy 2 éves koruk) előtt elvettem mindkettőtől, mert nem akartam oda is vinni a cumit. Külön doboz kellett volna hozzá, jellel-névvel ellátva, minden nap hazavinni, fertőtleníteni, reggel vissza...úgy voltam vele, hogy egyszer véletlen otthon felejtjük, akkor meg majd armageddon lesz, vagy elalszik nélküle, vagy nem... szóval nem akartam ezzel vesződni, pár hónappal bölcsi előtt eltűnt a cumi inkább.
2023. ápr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

*De addig is csak alváshoz cumiztak egyébként. És mindketten jobban viselték, mint vártam. Első este volt csak nyekergés a cumiért, utána elfogadták, hogy nincs.

Előző voltam.

2023. ápr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves volt mikor egyik délelőtt eltűnt, én megtaláltam, de nem mondtam el neki.. Pár nap múlva jutott eszébe csak, hogy hol a cumim? 🤦‍♀️ Szóval ennyi volt

(pedig alig lehetett kirobbantani a szájából előtte)

2023. ápr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Amikor azt láttam, hogy màr nincs egész nap a szájában, akkor napközben elraktam és csak alváskor kapta meg. Ez így teljesen oké és nem kell leszoktatni.

Más gyerek az ujját szopja. Azt hogy veszik el tőle?

Felesleges traumatizálni ezzel a gyereket szerintem.

Oviban is néhány kiscsoportos még cumival alszik, aztán egymás példáját látva, elhagyják és inkább választanak plüss állatot.

2023. ápr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálunk soha nem volt "állandóan a szájában", csak alváshoz, ezért akkor hagyta abba, amikor úgy érezte, elég volt.
2023. ápr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!