Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a suttogóról?

Mi a véleményetek a suttogóról?

Figyelt kérdés
Van akinél bevált, vagy akinél abszolut nem? Miért?
2010. okt. 8. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

szia!

Nem minden gondolattal értettem egyet, de a napirend kialakítása nálunk nagyon bevált. Azt gondolom, hogy az alapelveket érdemes átvenni, és azt beállítani a saját életritmusotokhoz. Én csak ajánlani tudom. Szerintem szuper! :) sok sikert és nagyon boldog babázást! 4 hós boldog kisfiú boldog anyukája :)

2010. okt. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Én szerettem olvasni, mert olvastatja magát a könyv. Van amit megfogadtam, úgy csinálok, amit meg nem, azt el is felejtettem már. Szerintem jódolgokat ír, de tudni kell szelektálni az infok között. Szerintem aki azt írja, hogy pár oldal után ment a kukába, (nemcsak a suttogó, bármelyik más könyv) az nem tud szelektíven olvasni. A sorok közé kell nézni, és azt megtudni, hogy nálad és a babádnál mi az ami alkalmazható és mi az ami nem.

Nekem van pár ilyen könyvem. Pl. a Szülők lettünk Raschburg Jenőtől... na mikor azt olvasom kb egy mondat 10 szavából értek 3-at. Ebben is vannak jó dolgok, csak sajnos nekem nagyon szakmailag ír. Nem mindegy, hogy van tálalva, ezért tetszik nekem a suttogó.

2010. okt. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem ismerem, és csak butaságot tudok írni. Mindenesetre a szegény szomszéd néni panaszkodott, hogy ki hallott már ilyet, az unokájához csak suttogni lehet, és ő nem hall az egészből semmit. Mindenről lemarad szegénykém, mert a szülők állandóan rászólnak..persze csak csendben.

Amúgy biztos szuper, mi nem használjuk. De kíváncsi vagyok a véleményekre, hátha elkezdjük.

2010. okt. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úristen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A suttogó módszer nem azt jelenti, hogy csak suttogni lehet a gyerekhez, atyaúristen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ez csak a módszer neve, és van eredete, de mindegy is. Na szóval, a kérdésre válaszolva, Én szeretem mindkét kötetet (lányom 20 hónapos, Én már a második részen is túl vagyok), sok dolog kapcsán felnyitotta a szemem, és ezáltal, Én úgy érzem, tiszteletteljesebb szülő lettem, a gyermekem felé, úgy értem. Nem szabad úgy állni a dologhoz, mintha kőbe lenne vésve, ezt soszor kihangsúlyozza az író is, de az alapelméletével maximálisan egyetértek, ami pedig röviden összefoglalva: ismerd meg és tiszteld a gyermeked, a személyiségét, a természetét, fogadd el annak, aki, és ne akard olyanná tenni, amilyennek Te látni szeretnéd. A Te dolgod, hogy a személyiségének, természetének megfelelő környezetet/mindennapi életet biztosíts számára, és vedd figyelembe az Ő sajátos igényeit. De, olvasd el a könyveket, érdemes!
2010. okt. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem tetszett. a napirend kialakításában nyújtott segítséget, és abban hogy jobban eligazodjak a babám jelzésein. Van ami nem működött nekem, pl 3 nap alatt leszoktatni a babát az éjszakai felébredésekről, de összességében jó könyvnek tartom.
2010. okt. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tetszett benne az az egy gondolat, hogy próbáljuk megfejteni, miért sír. Az összes többivel nem értettem egyet, hamar túl is adtam rajta.
2010. okt. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én eladtam....vannak benne jó gonoldatok nem mondom, de az egésznek kicsit nagyon hurráoptimizmus szaga van. pl. amikor azt írja, ő még mindn babát meg tudott regulázni...na hogy regulázta volna meg az enyémet, aki 8 hósan nem aludta át az éjszakát, egész nap nyűgös volt, de azt nem tűrte, hogy idegen kézbe vegye?..... az elaltatós módszerei sem jöttek be, se újszülött korban, se később. nem mondom, van ahol működhet, de ez a módszer sem 100%-os. szóval én nem reguláztam meg a gerekemt, hanem kivártam míg magától talussza az éjszakát, kicsit sokáig tartott az igaz (majdnem 2 év), de nem erőltettem neki semmit közben.
2010. okt. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!