Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudna segiteni valaki, mit...

Tudna segiteni valaki, mit tegyek, hogy a 9 hónapos babám aludjon ejszaka több, mint 1 órát egyben?

Figyelt kérdés
Nagyon ki vagyok mar, hogysose lesz jobb. 2. gyerekem, de én ezt mar nem birom tovabb, hogy nincs semi gondja, megis orankent felkel, sajat agyaban, mellettem is. Szopik.. De azt is szivesen elvennem már, de allandoan rajta csung ejszaka, mashogy nen alszik el. Mit tegyek? Első gyermekemmel sose volt ilyen gond. Mellettunk szépen aludt ilyen idos korában. De most a 2. mellettem még nyugtalanabb, ha alszik is csak forgolodik, vergodik. Foga se bujik most egy ideje. Felállogat mar, egesz nap ezt csinalja, meg se all annyit maszik, nincs is olben. Hogy a francba nem farad el, ezt nem is ertem. Szoktunk levegozni, babakocsiban is alig alszik ő. Napkozben 2x alszik max 1 orakat. Felalomban ha nagyon faradt is, elkezd ugralni, hason, ellenkezik az alvas ellen. Elso fiam leraktam es aludt, ha elfaradt. Ilyen idos gyereket valahogy lehet szoktatni a szoptatasrol? Szerintem az a gond. Kap este tapszert is, meg eszik napi 5x. Nekem ez mar kikesziti a szervezetem, nekem nincs idom pihenni, napkozben hatalmas felelossegem van, majdnem midmig egyedul velük.. Es igy borzaszto nehez, es haragszom rá ilyenkor, annyira fáradt vagyok ezmiatt. Valaki tudna tippet adni? Legalabb 4 orat aludna egyben...

2023. ápr. 17. 05:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne tegyel..idovel ekmulik...a fiam 12 honapos.ugyanezt csinalta..aztan egyik naprol a masikra elmaradt az orankenti keles,csak 1× kelt ejjel enni...most ket hete mar egyszer sem kel...kitartast kivanok.
2023. ápr. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Együttérzek, én fiam ugyanez volt. Nem működött semmi, de egy éves korában egyszer csak elkezdett aludni.
2023. ápr. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

“ nincs is olben”

Éjszaka pótolja, mert közben meg vágyik a közelségre. Akár szeparációs szorongás is lehet még. Nekünk az idő tudott segíteni.

2023. ápr. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Cumit nem fogadja el? Gondolom a melleden cumizik éjjel, elhiszem, hogy fárasztó, én nem bírnám, hogy valaki rángatja fél éjjel a cicimet. Inkább visszateszem 4x éjjel a cumit, de amúgy ennyi idősen már megtalálja és visszarakja magának. Nálunk amúgy a mozgásfejlődési ugrások voltak katasztrófák, főleg, mikor mászni kezdett, félálomban is kutyázott, erre persze felkelt, jött a sírás...rettenetesen nehéz, ha csak 3 órákat alszol, azt sem egyben. Nálunk is 1 éves korában lett jobb, azóta átalussza az éjjelt, 1-1x kel.
2023. ápr. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, ő egy nagy testközeligényű baba. A nagyobbikom volt ilyen. Amikor a kicsi született, akkor jöttem rá, hogy nem én csináltam rosszul a naggyal, (ahogy nem is az én érdemem, hogy a kicsit meg le lehetett tenni), hanem egyszerűen mások a gyerekek. Ha a fejem tetejére álltam, akkor sem lett jobb a naggyal. Ő nappal konkrétan nem aludt, hanem feküdtem szorosan mellette. A babakocsit utálta. 2,5 évesen elegem lett az altatásából, erre el is hagyta a nappali alvást, a bölcsiben sem volt hajlandó aludni (ott ugye nyilván nem tudtak mellette feküdni).


Egyetlen dolog segített nálunk, ez pedig mikor a férjem átvette az altatását. Akkor is ébredt, de 6-8 helyett 3-4x.

2023. ápr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit tudsz tenni? Esetleg imádkozni. Mast nem nagyon.

Lányom ilyen. En 10hónaposan elvettem a cicit. (Fiam 13hónaoos koráig szoptattam, addig éjjel óránkent kelt. Ahogy elvettem, 1xkelt inni).

Lanyomnál nem jött be. Hiába alszok vele, hiába nem szoptatom, 18hónapos és a mai napig óránként kelünk.

Nem írom le a lelki/szellemi/testi állapotom inkább.

2023. ápr. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Fura, de nálunk is az segített, hogy a férjem altatta. Szerencsére nálunk csak időszakosan van ilyen (néhány nap/hét), az egyiknél már teljesen ki voltam, nem bírtam cérnával, így mondtam, hogy bármennyi sírással is jár, most a férjemé az altatás. Utána egyszer sem kelt! :O És a mai napig sokszor előfordul, hogyha mellettem alszik el, alig tudom letenni, amint észreveszi, hogy nem vagyok ott, már sír. Ha 8-szor ébred meg, 8-szor "hív". Most többedszerre vetett véget néhány nem alvós napnak az, hogy a férjem altatta néhány éjszaka. Ki érti ezt!? Keresem magamban az okokat, de nem tudom... nem találom.

Nem tudok okos lenni, csak kitartást kívánni. Nagyon kemény időszak ez, de biztosan változni fog. Kívánom, hogy mihamarabb legyen így!

2023. ápr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
7-es, nálunk is pontosan így volt/van mindkét gyerekkel (7 és 3 évesek). Már a férjem nem is akarja, hogy én altassam őket, mert akkor sokkal többször felkelnek. Illetve a nagynál ez már nem számít, de olyan 5 éves koráig számított. A kicsinél pedig még mindig ez van, ha én elaltatom este, akkor megint 2-3-4x ébred, és engem keres. Ha a férjem altatja, nem, vagy 1x ébred, és sokkal gyorsabban vissza is alszik.
2023. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat, napkozben is szopik, de inkabb a jatek a batyoval jobban erdekli, mindig a nyomaban van, megha akarnam se tudnam jobban babusgatni, nem hagyja. Varom, hogy jobb legyen, ferjem ia el tudja altatni.. Neha.. De ő meg a 2 evessel van, mellette is ott kell lenni ha megebred, persze ritkan:( Mikor ejszakas a férjem szuper, arrol beszelni sem merek. Semmit nem szoktam aludni, ingazok a 2 szoba között... Ezert lenne jo, ha legalabb "csak" 1x 2x kelne, az mar megvaltas lenne, de hogy egyre rosszabbnak erzem ezt. Szuletese ota 2x aludta vegig az éjszakát kb. Szomoru vagyok, es faradt, sok a dolgom mellettük.
2023. ápr. 17. 12:35
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk van alvós szoba és játék szoba - még kicsit a saját szobához. Együtt jobban alszanak.

Egyébként furcsa, hogy ezt mondod. Egy gyereke után az ember már tudja, hogy milyen ez (k. nehéz) és kettővel biztos nem lesz könnyebb, csak nehezebb. (Legalábbis az elején) Nehéz elképzelni, hogy mire számítottál...

2023. ápr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!