Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes elkezdeni...

Mikor érdemes elkezdeni anyatejes babánál a hozzátáplálást? És mivel?

Figyelt kérdés
Illetve glutént mikortól kell adni?

2023. ápr. 23. 09:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Minnél tovább szoptataod annál jobb!

Én azt tanacsolnám,hogy 6 hónapos kora előtt ne kezdj el hozzátáplálni..Glutént 1 2 gyümi után próbálhatod

2023. ápr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

A nemzetközi ajánlás a 6 hónapos kort javasolja. Az édeskés gyümölcsök, sütőtök jó választás lehet a kóstoltatás megkezdéséhez. Glutént minél hamarabb, legegyszerűbb, ha gabonapépet keversz a gyümölcshöz.

A hozzátáplálási táblázatok bár elavultak, de kezdetben azért jó fogódzók lehetnek, tudnak ötleteket adni. Viszont nem kell szigorúan tartanod magad hozzájuk.

2023. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

6 honaposan kezdtem,repaval krumplival,es ekkor kapott kenyeret is.

Ami fontos,hogy ugy add neki,hogy ket nap pl csak repat.a harmadik negyedik nap csak krumplit...szoval teljen el legalabb 2 nap a ket fajta etel kozott...ha kipattogna,allergias lenne valamelyik etelre akkor ne kelljen talalgatni vajon melyikre.

2023. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Minimum 6 hónap, de még jobb, ha megvárod az érettség jeleit. Legalább ölben tartsa magát, érdekelje az étel, múljon el a nyelvkilökő reflex.

Én 7 hónaposan kezdtem, akkor ült egyedül. A glutén az első volt, elvette az apja kenyerét a tányérról. Utána kezdtünk igazából. Nem követtem semmilyen táblázatot.

2023. ápr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%
Mind a 2x 4 hónaposan kezdtem.
2023. ápr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%
4 hósan kezdtem, nekünk az alma savat csinált így, krumpli kis anyatejjel, majd zöldségek.
2023. ápr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
6-7 hósan kóstolgatott, 8-10 hósan váltottunk ki étkezést. Teljesen jó volt így, most sem sietnék.
2023. ápr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Miert lettem lepontozva?

3

2023. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%
3-as, kenyér??? Komolyan??? 😦
2023. ápr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

9 es most ezzel mi a problema.igy vezettem be a glutent,hozzateszem orvos velemenyet kertem hozza.nem egy nagy szelet vajas kenyerrel kezdtem,hanem naponta ket csipettel...

12 honapos a fiam,mindent megeszik amit adok neki,sot a lanyom is tulelte o mar 9 eves.meg ot sem oltem meg.

2023. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!