Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rota virus elleni oltás?

Rota virus elleni oltás?

Figyelt kérdés
Érdemes pénzt áldozni rá és beadatni? Ismerőseim közül senki nem kérte, mégsem betegedett meg a baba. Ez a 95%-os megbetegedési arány valóban igaz? Vagy csak a pénzt akarják minél több szülőtől bezsebelni?
2010. okt. 10. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Én senkit nem ismerek, aki rotás lett volna.

Mi nem adattuk be, mert nem halálos betegség, max 1-2 nap kórház. A normális szülő úgyis beviszi kórházba a gyerekét, nem hagyja otthon kiszáradni, ha már annyira hányik, hogy a víz is kijön.

Másik, nem csak a rotától lehet hányás-hasmenés, hanem bármitől: gyomorrontás, influenza, megfázás, stb....

Mi ezt a 35ezer forintot, amibe az oltás került volna, inkább más értelmes dologra költöttük el.

2010. okt. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Teljesen egyet értek az előttem szólóval.Mi be szerettük volna adatni,de sajnos nem tehettük meg.Aztán átgondolva beláttuk,hogy ha baj van,úgyis rohanunk a kórházba,meg mástól is lehet hányásos hasmenéses betegség.Szerencsére az ismerősi körömben sincs senki,akinek a babája eddig megkapta volna.
2010. okt. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én több babát is ismerek, aki elkapta. Szörnyű volt látni, ahogy kínlódnak. Az anyukájuk mondta is, hogy veri a fejét a falba, amiért nem adatta be. Én ezért beadattam, nem bántam meg. Annak ellenére nem, hogy elkapta a kicsi, de két nap hasmenéssel megúsztuk, nem volt kórházban csak amíg a tenyésztést megcsinálták, és se infúzió, se semmi nem kellett. A különbséget órákig mesélhetném a beoltott és nem beoltott rotás gyerekek között.
2010. okt. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi beadattuk, én így is félek, hogy mikor lesz beteg a babám, mert mindent elkerülni nem lehet, mit fogok vele csinálni, biztos tanácstalan leszek nagyon. Ezért amit ajánl a gyerekorvos, azt beadatjuk neki.
2010. okt. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi is beadattuk,járunk a gyermekklinikára ,és ott a kis betegektől hamar elkaphatja.illetve nekem van egy bélbetegségem ezért is tartottuk fontosnak.
2010. okt. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi is beadattuk, ráadásul egészségkártyára vettük meg. Tudom, hogy nem véd minden vírustörzs ellen, de ha el is kapja bármelyik vírustörzsű rotát, max. egy fisi-fosival meg fogja úszni, és nem lesz kórházi infúziózásra szüksége. Én így vagyok nyugodt.
2010. okt. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Igaz hogy jó régen tetted fel a kérdésed, és én nem is szoktam válaszolni, vagy tanácsokat adni, de most nem bírtam ki, hogy ne osszam meg friss tapasztalataimat, hátha még elolvassa valaki.

A nagyobbik fiam mindjárt 6 éves lesz, és a múlt héten azzal hívtak fel az oviból, hogy menjek érte, mert megy a hasa, és nagyon rosszul van. Ez csütörtökön volt, vasárnapig úgy ment a hasa, mintha vízcsapot nyitottak volna meg, két napig lázas volt, amit a hányástól és hasmenéstől nagyon nehéz volt csillapítani. A vizet kanalaznom kellet belé 10 percenként, mert ha többet ivott egyszerre egy kanálnál, akkor perceken belül kihányta. Éjszaka "összerottyintotta" magát, tehát sikáltam a pizsin kívül a szőnyeget, a wc-t, a kádat, a padlót. A nagyfiamat még nem láttam 3 napig játék nélkül feküdni, csak most. Ő nem kapott Rota ellen védőoltást!!!

A kisebbik fiam holnap után lesz 2 éves, és bár nem lehet a tesóról levakarni, egyetlen híg széklete volt a fertőzés alatt. Ő kapott Rota ellen védőoltást!!!

(Megjegyzem, tavaly egy Kalici fertőzés letarolta az egész családot.) Szerintem nem attól kellene tartani, hogy esetleg kórházba kerül a gyermek. Én ha tehetném átvállalnám tőlük az összes betegséget. De csak annyit tehetek, hogy beoltatom - ami ellen lehet! Ahhoz pedig hogy valamelyik orvos nem javasolja van egy sztorim: Az apukám COPD-s beteg. (genetikai eltérés, mely akkor okoz tüdőbetegséget, ha az emberke dohányos.) Öt év alatt legalább 5 orvos mondta neki lazán, hogy ennél a betegségnél nem számít, hogy leteszi-e a cigit vagy sem, mert ez nem gyógyítható! Most találkozott először azzal az orvossal, aki elmagyarázta neki, hogy a betegsége ugyan nem gyógyítható, de ha nem dohányzik nem romlik olyan gyorsan az állapota, esélye van jobb minőségű életet élni, és ha csak néhány (3-4)évvel ezelőtt is abbahagyta volna, sokkal kevesebb tüdőszövete halt volna el mostanáig. Tanúság: vagy hallgassunk a saját józan eszünkre, vagy olyanra aki használja is az eszét és a tudását!

Üdv.

2011. máj. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!