Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba szem gyulladás?

3 hónapos baba szem gyulladás?

Figyelt kérdés

Lányommal amikor még a kórházba voltunk, folyamatosan vinnem kellett a csecsemősökhöz mert ki kellett mosni a szemét, mert annyira összeragadt neki hogy nem tudta kinyitni.

Amikor haza jöttünk kaptunk tobrex szemcseppet, 7 napig kellett 3x1 de nem segített. Utána a háziorvos írt fel egy másik szem cseppet (elfelejtettem a nevét), az is ugyanígy, 7 nap úgy tűnt helyre is jött. De most lassan 1 hete a bal szeménél oldalt sebes annyit dörzsöli.. és megint váladék jön ki ha sír . Össze ragad, kamillával mosom neki. Hívtam a háziorvost hogy nézel rá mert már nagyon zavar, de azt mondta hogy megint a tobrex 3x1… 1 hétig.. pénteken jár le az egy hét, és semmit nem javult, holnap meg fogom a lányomat és erőszakosan odamegyünk a háziorvoshoz. Esetleg volt már itt valakinek a babájának ilyesmi problémája?


2023. máj. 9. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő gyerekemnél volt ilyen. El fog múlni, nyugi. A kamilla tea szárít, inkább csak sima forralt vizet használj, és mindig kívülről befelé töröld. A kisujjaddal ki tudod masszírozni, ha sok van, az is segít.
2023. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1


Köszönöm. Nektek mikor múlt el? Szegénykémnek nagyon viszket.. és ahogy dörzsöli belenyúl. Na akkor van sírás… valahogy segîteni szeretnék rajta.

2023. máj. 9. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első babánál sokáig küzdöttünk, de nem emlékszem pontosan meddig, már 5 éves. A végén már azzal riogattak, hogy be kell vinni a szemészetre kimosatni.

A másodiknál rutinosabb voltam 2 hónap alatt elmúlt.

Ja, nem tudom, használtok-e orrszi porszit, ha nem, szerezz be egyet mindenképpen.

2023. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiamnál volt így, én nem kísérleteztem a háziorvossal egyből szemészt hívtam. Azt mondta akár egy 1 éves koráig is el szórakozhatunk antibiotikumos szemcseppekkel, de havonta szerinte nem épp hasznos dolog. Ajánlotta hogy tengervizzel fujjam az orrát és orszi porszizzam naponta 3szor, és a masszázst is próbáljuk meg. Ha 3 hónapos koráig nem segítenek ezek, akkor átmossa neki. Nem jött helyre neki, átmosta, utána soha többé nem volt gond vele. Ilyenkor szűk a könnycsatornájuk és azért nem.tud tisztulni, amit felvezet rajta icipici szondát, az kitágítja és utána nem dugul el többé. Elég fájdalmas művelet, de csak pár másodperc.
2023. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A lányomnál folyamatosan visszatért a gyulladás, hiába kezeltük Tobrex-el. Egy éves volt, mikor kaptuk beutalót szemészetre, ki is mosták neki a könnycsatornáját. Utána rendbe jött neki.
2023. máj. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!