Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 honapos statusznal, akinek...

6 honapos statusznal, akinek az volt a valasz a parbeszed szeru hangadasba bevonhato(ha beszelsz hallgat, ha hallgatsz hangot ad) , hogy nem es jol van a babaja, kesobb bevonhato volt, csak kesett kicsit vagy volt ebbol kesobb valami problema?

Figyelt kérdés
2023. máj. 12. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anno erre a kérdésre "nem" volt a válasz. Nincs gond egyelőre, a másfél éves státuszon már a beszédfejlődéssel kapcsolatos kérdésekre "igen"-t tudtam írni (Van e 5-10 szava? Volt neki kb 5 szóval pont beleestünk). Én nem aggódom ezen, picit talán lassabb a beszédfejlődése mint másoknak, de nem egyformák a gyerekek :)
2023. máj. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jjaajj de jo ilyen valaszt is olvasni, nagyon koszonom, hogy irtal. Ja es bocsi még annyi, hogy pl 7 vagy 8honaposan sem volt bevonhato ebbe a hangot adsz hallgat, hangot ad hallgatsz dologba vagy kesobb azert igen?
2023. máj. 12. 12:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekem össze-vissza gagyogott akkor még, nem is értettem mire gondol egyáltalán a védőnő. Semmi párbeszéd jellege nem volt, csak hallatta a hangját napestig, mert tetszett neki.

Most 19 hónapos, kb 50 szót tud és nagydumás, pedig fiú. Úgyhogy csak emiatt egyelőre nem aggódnék, ő se a tankönyv szerint fejlődött sok dologban, mégis megtanult mindent.

2023. máj. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3as is nagyon koszonom a valaszt, a mi vedononk hat no komment…az a tipikus mindenbe belekotos fajta, en meg nem hazudok neki, mint sokan, ha nem csinalja, nem csinalja, nem fogom azt momdani, hogy csinalja, hiaba nem tetszett neki a valaszom, ugyi a te kisfiad is, az #1 valaszoloé is, remelem mi is ilyen jol haladunk majd☺️
2023. máj. 12. 12:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk igent írt be a védőnő, mindenre azt írja ha nincs konkrét kiemelkedő probléma szinte. Mai napig nem párbeszéd szerűen beszél pedig 8 hónapos. Mikor gagyarászik akkor dumálok neki én is. Vagy alapból dumálok és ő is elkezd "beszélni". De a párbeszéd jelleget hogy következetesen csinálná azt nem vettem észre. Szerintem nincs semmi baja.
2023. máj. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is nem volt a válasz, sőt visitason és sirason kívül semmilyen hangot nem adott ki, nem gogicselt vagy ilyesmi a kisfiam. A beszéde teljesen átlagosan, kisfiúkhoz képest az átlag felső határán alakult (1,5 évesen sok egyszerű szó, 2 évesen rövid mondatok, 2,5 évesen hosszabb mondatok ragozva).
2023. máj. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a mai napig nem működik ez, pedig már 10 hónapos. Magyaráz, ha épp kedve van, és általában rohadtul nem érdekli, ha én beszélek hozzá. :D Pedig már több szót is ért, és mondja, hogy "baba", ha azt akarja, hogy vegyük fel, úgyhogy szerintem rendben lesz a beszélőkéje. :)
2023. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ellenpéldám van, az enyém csinált mindent időben, mégis logopédushoz jár, mert több hangot sem tud kiejteni. Bátyám kisfia nagyon későn kezdett beszélni, de tökéletesen kommunikál. Lehet, hogy ha több dolog sincs rendben, akkor jelenthet valami problémát, de ez így önmagában szerintem semmit.
2023. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!