Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki nyugtasson meg, hogy...

Valaki nyugtasson meg, hogy ez normális? mert már azon agyalok elviszem orvoshoz.

Figyelt kérdés
2 éves kislányom, se hajat vágni, száritani, gumizni, (nagyon ritkán engedi), se körmöt vágni nem enged. Eddig szeretett fürdeni, 2 napja üvölt ha hajat is kell mosni. Ez lenne a dackorszak? Már azon gondolkodtam, hogy szenzoros. De amúgy szeret mezítláb lenni, szépen eszik, nyúlkál homokba, mindenhova.
2023. máj. 23. 19:31
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Igen ilyen gyerekeknel surun elofordul.
2023. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Te ne gondolkodj semmin laikusként.
2023. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, hogy egy gyerek üvölt a hajmosástól meg a körömvágástól. Ne orvoshoz vidd, hanem találj ki valamit, amivel érdekesebbé, játékosabbá teheted ezeket a nemszeretem dolgokat, hogy ne a szükséges rosszat lássa bennük!
2023. máj. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, mert amúgy minden féle ételt megeszik, hozzányúl, jó az egyensúlya, futóbiciklizik, nem zavarják a ruhák cimkéi, gyerekekhez odamegy stb. De mindig parázok, félek ezektől a dolgoktól, főleg mikor üvölt mikor közelítek az ollóval vagy a hajszárítóval.
2023. máj. 23. 20:20
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a mai napig utálok hajat mosni és szárítani. Csak hát 30 évesen már tudom ezt kezelni, nyilván nem ordítok emiatt. Egy 2 éves persze, hogy ordít, ha valamit utál. Mást nem tud csinálni, nem tudja kezelni az indulatait, és nem tudja felfogni, hogy hajat mosni és utána szárítani sajnos muszáj.
2023. máj. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lányom kb most, 3 évesen kezdte szeretni a mindenféle frizurák csinálását, eddig mindig kiszedte a hajgumit, vagy nem is engedte, ezért frufruja volt. Mostmár ő kéri, hogy fonjam be a haját. A körömvágást is engedi, szerintem azért, mert egy tök gyors, egyszerű, heti teendő, semmi drámát nem csinálok körülötte, csak mondom, hogy na most gyorsan levágjuk a körmödet, nézd milyen hosszú, az előbb is megkarmoltál. És már nyújtja is. Erre sztem mondjuk meg kell érni, másfél évesen még ő is utálta, le kellett fogni.

Fürdésnél nálunk is volt kb másfél-két évesen pár hét visszaesés, a hajmosásnál bár nem ellenkezik, de ha belemegy a szemébe/arcába a víz, ő is sír.

2023. máj. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 2,5 éves. Vannak időszakok amikor egyáltalán nem tudom levágni a körmét, már méteres fekete kapákkal rohangál, de ha közelítek felé az ollóval elrohan, elbújik, eldugja a kezét, üvölt és az összes ilyen kellemes dolog. Ilyenkor bármit mondhatok neki nem érdekli. A nagyit szoktam megkérni végső esetben mert neki valamiért hagyja. Aztán a következő pár alkalommal meg megint simán le tudom vágni. Ezek az epizódok váltakoznak, mikor milyen kedve van. A hajmosással eddig csak egyszer volt problémája. Az unokatesója pl mindig is utált hajat mosni. Az egy két emberes meló, 1 óra üvöltéssel. Aztán egyik nap simán meg tudták mosni a haját mindeféle probléma nélkül. Aztán megint nem.

Vannak fura dolgaik a dackorszakos gyerekeknek, nem kell egyből rosszra gondolni. Remélhetőleg majd vissza áll minden a régi kerékvágásba....aztán újra elromlik 😂🤦

2023. máj. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Vágd (vágasd) le a haját. Ne csutkára (nézzen ki valahogy az a gyerek), hanem kezelhető hosszúra, amibe nem kell hajgumi, nem kell órákig fésülni, nem kell szárítani. Illetve előbb meséld el neki, hogy ha levágjátok, akkor kevesebb vele a macera, válasszon, hogy mit akar. Rövid hajjal meg megcsinálhatjátok azt is, hogy megmutatod neki, hogyan kell hajat mosni. Sokkal kevésbé kellemetlen, ha ő csinálja magának, mint ha te. (Nyilván béna még hozzá ilyen idősen, de ha most elkezdi, jövőre már teljesen önállóan tudja.)
2023. máj. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Lányomnak volt egy korszaka 3 éves kora körül. Csak a Quimby:Lámpát ha gyújtok című számára vághattam le a körmét. Minden egyes hétvégén :)

Utána elhagyta.

2023. máj. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Megnyugodtam 😇
2023. máj. 23. 21:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!