Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 napja nincs széklete a 6...

4 napja nincs széklete a 6 hónapos babámnak, mikortól kell aggódni?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtük a hozzátáplálást, minden nap eszik bébiételt, többnyire ezeket tartalmazza: alma, banán, meggy, csirke, répa.

Napi 2x eszik fél üveggel, van, hogy kevesebbet. Most adok neki sütőtököset is.

Amúgy jó kedélyű baba, de nem tudom ilyen esetben mit tegyek mert a leghosszabb idő 3 nap volt.


2023. máj. 28. 08:48
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Oké ma veszek a gyógyszertárban.
2023. máj. 28. 10:17
 12/21 anonim ***** válasza:
35%

Ne oltsátok már le ennyire az anyukát. 10-es mit drámázol.


Az enyém is fél éves, 100% anyatejes, 2 hete kezdtük a hozzátáplálást. Eddig sütőtök, alma, édesburgonya amit evett. Szintén 3-4 naponta van kaki. Nem nyűgös, nincs hasfájásra utaló jel, pukik mennek, hasa puha. Így nem aggódom.

Első körben itass vele babavizet. Én vastagfalú kis üvegpohárból kínálom a pép mellé, mert nem tud cumisüvegből inni, csak a cicit ismeri.

Lehet venni (dm) bio repceolajat babáknak, vagy bébiételolajat. Ez segíti a könnyebb székelést, meg a zsírban oldódó vitaminok hasznosulását.


[link]

2023. máj. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó.

Megnézem majd ezt az olajat, meg inkább szilvát, meggyet tartok itthon mintsem gyógyszert, és ezt adom is majd minden nap neki, ha már a banán "megfekszi" a gyomrát.


Amúgy soha senkinek nem volt székrekedése a családban, nagyobb gyerekemnek se, ezért se tartottam itthon gyógyszert.


Szerencsére amúgy fél órával a kérdés kiírása után megoldódott a probléma, meggylevet és kamilla teát adtam neki.

2023. máj. 28. 14:57
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

Nincs mit. Jól csinálod, ne aggódj. Nem kell minden kis dologra egyből gyógyszert adni ha panaszt sem okoz. Én sem teszem, csak ha muszáj. A bajt úgyis észre veszem.

12. voltam /ápolónő, 2 kisgyermek anyja/

2023. máj. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
köszönöm :) védőnő is azt mondta amúgy előző alkalommal hogyha nem zavarja a gyereket, akkor nem kell azonnal gyógyszert adni.
2023. máj. 28. 20:35
 16/21 anonim ***** válasza:
37%
A laevolac nem gyógyszer
2023. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
45%
16: akkor szerinted mi... cukorka???
2023. máj. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
45%

16# A betegtájékoztatót olvasom: [link]

"A Laevolacot az orvos rendelheti

székrekedés tüneti kezelésére felnőtteknek, valamint 1 hónapos és 18 év közötti gyermekeknek és serdülőknek"

"A Laevolacot csecsemőknek és kisebb gyermekeknek általában nem szabad adni, mivel megzavarhatja a normális székletürítési reflexet.

Az orvos speciális körülmények között, a kezelés gondos felügyelete mellett, rendelhet Laevolacot gyermekek vagy csecsemő részére 1 hónapos kortól."


Minek neveznél valamit, amit elvileg csak orvosi javallatra lenne szabad adni?

2023. máj. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nem baj, de legyen otthon :D
2023. máj. 31. 14:23
 20/21 anonim ***** válasza:
48%
19: inkább ne legyen otthon. Ha kell, mást adj. Tájékozódj orvosodnál.
2023. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!