Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén: az első gyermeked a...

Őszintén: az első gyermeked a legfontosabb számodra, és a nagymama számára?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert sok helyen úgy látom, az első baba a minden.

Sajnos nálunk is kivételezés van az első babával (nagymama részéről). Nekem ez rosszul esik, hiszen a másik pici is megérdemel ugyanannyi figyelmet, törődést, nem?


2010. okt. 12. 10:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerekem van, számomra mindegyik egyformán fontos, mindegyik más egyéniség, én így szeretem őket. Úgy látom, anyuék is ugyanígy éreznek. Sajnos anyósomnak csak a legidősebb a fontos, minden gondolata körülötte forog, néha úgy érzem, ő akar anyja lenni helyettem... rosszul vagyok, mikor kisfiamnak szólítja. Igaz, ő már akkor megmondta, hogy neki a gyerek csupán 1, mikor a második babának vártuk. Nyíltan, egyenesen kijelentette, hogy azt ne gondoljuk, hogy a kisebbre akár 1x is vigyázni fog... Most ott tartunk, hogy a 3 kisebb (15, 12,5 és 2 évesek) csak amolyan kirakati személyként vannak számára, a nagy fiamat (18 éves) mindenben előbbre tartja... Remélem, nincs még egy ilyen nagymama sehol....
2010. okt. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is mindig az első gyerek volt a király:-( A mamám azt mondta azért, mert akkor anyum még otthon lakot és nap mint nap látta az unokát. Minket az öcsémmel évente 1-2x látott, mert mesze voltunk.
2010. okt. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 4 unokás kolléganőmről tudok nyilatkozni. Mindig is a legelső unoka volt (és sztem marad) a szíve közepe, de ettől a többit is ugyanúgy szereti.. de ha mesél, mindig az elsőről mesél a legtöbbet és a legcsillogóbb szemmel.


Nekem csak egy gyerekem van, úgyhogy nem tudok nyilatkozni.

2010. okt. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

sajnos anyósoméknak az első unoka az istenkirály, a sztár, a másik 3 meg csak úgy van-de-minek. :S

nem baj, mi mindegyiket nagyon szeretjük, és az én anyám nem kivételez, úgyhogy remélhetőleg nem sérül egyikük kis lelke sem...

2010. okt. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én saját magamról tudok nyilatkozni. A bátyámat mindig is jobban szerette az egész rokonság. Szerencsére a szüleim nem különböztettek meg minket (csak amennyire egy fiút és lányt meg kell különböztetni nevelés tekintetében). A bátyám jelenleg orvostanhallgató és mindenki el van ájulva tőle, velem persze senki sem foglalkozik, mert az már nem számít, hogy én viszont két helyen tanulok egyszerre, mert ugye az mégsem orvosi... Sőt, sajnos vannak olyan rosszindulatúak is a rokonságban akik azért drukkolnak, hogy ebbe az egészbe belebukjak. De szerencsére a szüleim minden erejükkel támogatnak.

20/L

2010. okt. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Nekem a férjem a legfontosabb. És a gyermekeim.
2010. okt. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a növeremeknel van kettö. Fura, en egyik reszröl sem latok kivetelezest. Anyam egyaltalan nem olyan, es az anyosek is, bar kicsi tfurak, de mindketöert teljesen oda vannak. En is mindkettöbe szerelmes vagyok :) A kicsi (ö a lany), most 2 eves, es most nagyon oda van ertem, mindenhova jön utanam, nem ugy van az, hogy csak ugy elmegyek pisilni, ezert most neha ugy jön ki, hogy többet foglalkozom vele, de cserebe a nagyot (ö mar 4 eves) elviszem külön ide-oda, amikor csak az öve vagyok, es nem kell osztoznia rajtam a hisztits hugaval :)
2010. okt. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szinte minden nagyszülő ilyen!Anyukám felől:

Nagypapám imádott minket lányokat,mégis a fiú uncsim tehetett meg mindent,amit csak akart!Nagymamám pedig csak a középső nővéremet imádja,mert én és a legnagyobb tesóm inkább apára hasonlítunk (elváltak a szülők) és azért is,mert a középső nővérem mindig is annyit ehetett amennyit akart,sosem hízott,míg a másik tesóm és én nem vagyunk épp vékonykák!

Apukám felőli nagymamám pedig azért szereti jobban a 2 féltesómat,mert a szüleim elváltak és most apukám velük él!A nagyobbik nővéremnek van egy 6 éves kislánya,a középső tesóm pedig most próbálkozik egy lánykával!Anyára is jellemző ez a kivételezős üzemmód,a lányainál is volt ilyen(míg kicsi voltam én voltam a minden,mikor nagy voltam,akkor a középső tesóm,mert a nagyobbik elvált,az én párom pedig nem tetszik neki!)!Tehát szerintem ott lesz a 2 unoka között kivételezés rendesen nagymamám is anyukám felől sajnos!Én imádni fogom mind2-t nekem mind2 az életem lesz!

Jah és nagymamám jobban preferálja mások unokáit és gyerekeit,mindig őket dicsőíti és róluk beszél,mintha az ő unokái lennének!Főleg a nővére unokáját imádja,ő fiú és külföldön lakik,persze,hogy sok nyelven tud és jó körülmények között lakik,gazdag és ezért jobban szereti,meg azért is,mert ő elviszi Hawaii-ra nyaralni!nekünk nincs ilyenre pénzünk!

Hát az én családom ilyen undorító...nagyon jó velük élni...a belem kihányom!Csak egyszer lássam majd meg,hogy az én gyerekemmel mások lesznek,mint a többi déd-és unokával!Többet nem is látnak!

2010. okt. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták mondani, hogy nagymama részről mindig az első és a legutolsó a legkedvesebb. Az első azért mert az első, az utolsó meg.. mert ő a legkisebb (persze ha több van)
2010. okt. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettő fontos nekünk is és a nagyszülőknek is.

természetesen ez máshogy nyilvánul meg egy 10,5 és egy 1,5 éves esetében.

Mind akettőnek ki van ....a feneke a nagyszűlők

részéről:-)))

Nem látok kivételezést.

2010. okt. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!