Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Homokozó miatt folyamatos...

Homokozó miatt folyamatos vakarózás??

Figyelt kérdés

Homokozóból össze lehet szedni valamilyen fertőzést? 😞

Kislányom egy hete belefeküdt a homokba egy pillanat alatt és a fejbőre tiszta homok lett. Utána kb 20 percre már a kádban meg is fürdettem őt, de azóta szinte egész nap vakarja a fejét. Voltam már vele még bőrgyógyászaton is, de csak annyit mondtak száraz neki ennyi.

Na de akárhogy nézegetem a fejbőrét semmit nem látok rajta, még egy kis pirosságot sem, még is szó szerint tényleg egész nap tudja vakargatni, dörzsöli a párnába ilyesmi.

Segítsetek kérlek normális ez ennyi idő után?? Mit tudok tenni? A bőrgyógyász mintha meg sem hallotta volna, hogy mondom ezt a homokozós esetett.. nem bírom már elnézni szegénykémnek, hogy így szenved 💔


2023. júl. 2. 21:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Olajozd be neki (olívaolajjal), hátha az enyhíti.
2023. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, de a bőrére a Bioderma olajos tusfürdőjét használom, a hajára pedig vettem az Eucerintől kifejezetten viszkető fejbőrre való sampont, de egyelőre sajnos nem használ.. :/ Az első napokban az olajos tusfürdővel mostam, amiatt írtam.
2023. júl. 2. 21:17
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen nincs, egy gyereknek semmi baja sem lehet, ha belefekszik a homokba, vagy homokos lesz a fejböre!

Emiatt vészfürdetést tartani enyhén szólva is túlreakció.

A gyereknek sokkal inkább az a baja, hogy ezek szerint állandóan fertötöleníted, fürdeted, ha kell, ha sem, ez szárítja ki és teszi tönkre a börét meg az immunrendszerét is!

2023. júl. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj, de szerintem ezekkel a szarokkal tovább szárítod a bőrét, illetve tele vannak irritáló anyagokkal. A fejbőr sokszor érzékenyebben reagál ezekre a vackokra, mint testszerte. Kétlem, hogy a viszketésnek bármi köze van ahhoz, hogy homokos lett a feje. Előtte mivel mostad a haját?
2023. júl. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem vagyok alapból ilyen kétségbeesős anyuka típus, kóstolta már a homokot, megestek már efféle dolgok, amik kb minden gyerekkel, de most amikor befeküdt a homokba jól meg is volt izzadva, teljesen rátapadt a fejbőrére, szerintem senki nem tette volna így le a délutáni alvására a gyereket, hogy csupa homok az egész feje.. szóval ezt vészfürdetésnek messziről sem nevezném, szimplán lemostam róla. Szóval ezzel csak azt akarom írni, hogy hidd el, igenis gyúrva van az immunrendszer, mert abszolút nem vagyok egy mániákusan tisztogató anyuka :)

A bioderma fürdetőt használom kezdetek óta, a hajára eddig nivea baba sampont használtam, ezt cseréltem most le erre az eucerinesre, ami amúgy szintén babáknak való csak rá van írva, hogy érzékeny, viszkető fejbőrre. Így mit javasoltok?

2023. júl. 2. 21:36
 6/15 A kérdező kommentje:
Illetve azt még nem írtam, hogy miután belefeküdt kb 1 napra rá kezdett el ennyire vakarózni, emiatt is kötöm ennyire a homokhoz a dolgot, mert előtte ilyen probléma nem volt soha.
2023. júl. 2. 21:38
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha eddig más sampont használtál, akár az is lehet hogy az új sampon irritálja a fejbőrét.Én visszaváltanék a helyedbe és várnék hátha javul.
2023. júl. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták is már feljebb, olívaolajjal alapsosan bedörgölöd a fejét és rajta hagyod minél tovább.
2023. júl. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azért nem hiszem azt, hogy az új sampon okozná, mert nem egyből rohantam venni, a vakarózás tartott már kb 4 napja mire megvettem az új sampont. De persze ettől függetlenül kipróbálom majd pár napig, hogy nem használom és lesz e változás. És az olivaolajat kibírom mosni amúgy simán vízzel vagy nem is gond, ha marad egy kicsi a fejbőrén?
2023. júl. 2. 21:49
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a kislányodnak mi lehet a baja, de velem a következő történt:

Tizenévesen nyaraláson napozáskor az izzadt, krémes bőrőmre homok került, elkezdtem vakarózni, hiába mostam le, majd' megvesztem már pár óra múlva, szinte véresre kapartam a mellkasom, felhólyagosodott, nem segített se a hideg víz, se a lemosás, se testápoló, semmi.

Egy pokoli éjszaka után mentem ügyeletre, ott megállapították, hogy napallergia, még pár évig ki is jött néha, aztán elmúlt...

Lényeg, hogy a homok csak "katalizátor" volt, nem okozó, lehet a kislányodnál is csak az izzadsággal együtt okozott irritációt. Esetleg fürdetésnél megdörzsölted, és így a homok bőrradírként viselkedett, amivel a legfelső rétegét a bőrnek ledörzsölted. Valami hámosító krémmel is megpróbálhatnád, Neogranormon vagy ilyesmi.

2023. júl. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!