Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan lehet elkezden...

Mikor és hogyan lehet elkezdeni a gyerek nevelését?

Figyelt kérdés

Mikortól van értelme? 7-8 hónaposan mennyit ért meg abból, hogy valamit nem szabad csinálni? Sejtem, hogy a hangsúlyt felfogja, de nem jobb elmagyarázni később, hogy mit miért nem szabad?

(kötődő nevelés híve vagyok egyébként)


2010. okt. 13. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

A nevelés a pólyában kezdődik ez egy idézet és nagyon igaz.


a kötődés alapjában jó dolog de elkapatni nem szabad

szerintem onnan kell amikor mozogni kezd hogy mit lehet mit nem mi ártalmas mi nem.


én annak a hive vagyok hogy fedezze fel a világot magának nem járkálok a nyomában sose de ha valami veszélyeset csinál akkor beavatkozok.

szóval igazándiból egy egyéni minden szülő más és máshogy is nevel amit a gyerek már babaként megszok de a következetesség a legfontosabb. anélkül minden értelmét veszti.

2010. okt. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az kislányom 9 hónapos múlt, és én úgy gondolom, hogy már a születésétől fogva el kell kezdeni, legalábbis azzal, hogy az ember próbál következetes lenni. Már az is nevelés, hogy van egy megszokott napirend, vagy napi ritmus. Az én babám 6-7 hónaposan értette a nemet. Szoktam neki mondani, hogy miért nem, de nem cifrázom. Pl. veszélyes, kutyájé stb. Vagy ha már megtörténik a baj, mondjuk magára ránt valamit, akkor mondom neki, látod, ezért nem szabad.

De más dolgot is próbálok előtte úgy csinálni, ahogy majd elvárom tőle, hiszen már most is folyamatosan tanul, issza magába az információkat. Nem beszélek előtte csúnyán (vezetés közben szokott elkapni a káromkodhatnék, ezt nehéz megállni), vagy nem tolom át a babakocsit a piros lámpán (mondom, hogy várni kell, mert piros van), stb. Lehet, hogy még nem érti, hogy miről van szó, de a viselkedésmintát látja, és a szülőket utánozzák, tőlünk tanulnak mindent.

Amúgy mire gondolsz azzal, hogy kötődő nevelés?

2010. okt. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A suttogóban olvastam és tudom sokan kritizálják, de ott nagyon jól meg van fogalmazva és egy mondatba sűrítve. "Úgy kezdd ahogyan folytatni akarod!" Az elsővel értek egyet, a legelejétől kell nevelni. Nekem a védőnőm mondta kb egy hónapja, hogy ha 8 hónap körüli lesz a lányom, majd jön és megbeszéljük a nevelést, mert akkor az lesz aktuális, mire közöltem vele, én már most NEVELEM
2010. okt. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
bocsi ez valahogy elment. Szóval én már most nevelem a lányom. Mire kellene várni? Ha megszokja, hogy most lehet, akkor holnaptól miért nem? Ez csak összezavarja a gyereket.
2010. okt. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nevelés alatt azt érted, hogy mit szabad és mit nem, akkor ennek 7-8 hónaposan még semmi értelme. Még a tárgyak azonosságának tudata se biztos, hogy kialakult benne, azaz a letakart csörgőt nem biztos, hogy keresi, ami eltűnt, az nincs. Akkor hogya fogjon fel erkölcsi fogalmakat, mint pl nem szabad?


Csak jóval később, másfél-két éves kora körül KEZD kialakulni a babában az, hogy egy szabály akkor is érvényes, ha a szülő nem látja, azaz amikor a külső tiltás belső normává válik. Meg lehet figyelni, hogy először még ismétli majd utánad, hogy nem szabad, de azért hozzányúl. Majd egyszercsak eljön az az idő, amikor mondja magának, hogy nem szabad, és nem is nyúl hozzá, azaz saját magának tiltja meg. De idáig hosszú még az út.


Akkor a kötődő nevelést nem magyarázom, én is annak a híve vagyok. :-)

2010. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy természetesen én is mondom a fél éves fiamnak, hogy nem szabad, vagy veszélyes, vagy óvatosan. Még azt is mondom, hogy miért nem szabad, még ha hülyének is néznek miatta. Következetes vagyok ebben is, másban is. De nem várom el tőle, hogy meg is értse, fel is fogja, a magáévá tegye. Odébb van az még jóval.
2010. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

7 hónapos a fiam és tegnap beszélgettünk erről a férjemmel. Természetesen példát mutatunk neki, van napirend is, csak mivel már mászik, eljött az az időszak, hogy nagyon szeretne önállósodni és nem csak ebben. Pl. nagyon hadakozik az öltözés ellen, sokszor a kaja ellen is, de alapjában véve boldog, mosolygós baba. Persze, amikor mászik és már a fürdőszoba közepén jár, akkor visszahozom a szobába és nem tetszik neki. Vagy pl. az internetkábelt nyalogatja vagy a hajam húzza. Ilyesmire gondolok. Mindig mondom neki, hogy nem szabad, elviszem onnan, de vajon ennek így már van értelme vagy még korai?


(kötődő nevelés: hordozókendőzés, néha együtt alvás, sírni sosem hagyás, igény szerinti szopi, ilyenek :) )

2010. okt. 13. 12:42
 8/10 anonim ***** válasza:

A babát az első pillanattól nevelni kell, persze életkoronként mások azok a dolgok, amiket elvárhat tőle az ember. De ha most van az, hogy pl. rágja az internetkábelt, akkor MOST kell értésére adni, hogy azt nem szabad, és nem várni vele 1-2 hónapot, hogy "okosabb legyen", mert akkor már nem fogja érteni, hogy ha eddig lehetett, akkor most miért nem. Ez mindenre igaz, az élet minden szakaszában, hogy amit nem szabad, azt nem szabad, és ettől persze még imádja az ember a gyerekét. (pl. 6 hónaposan sem hagyjuk, hogy az ujját a konnektorba dugja csak azért, mert még nem érti, miről van szó.)

Okosan kell szeretni, a következetesség nagyon fontos, és sok probléma kialakulásának elejét veszi!

2010. okt. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is, teljesen egyetértek!
2010. okt. 13. 13:03
 10/10 anonim ***** válasza:

mindig csak annyit kell az adott korban elvárni, amire képes. tehát pl. a kábelráncigálást minden korban tiltani és akadélyozni kell, de nyilván egy 7 hónapos nem fogja magától otthagyni, mert fogalma nincs róla, hogy mi újság. el kell hozni onnan. de egy másfél évestől már el lehet és kell is váérni, hogy egyrészt ne ráncigálja a kábet, ha meg mégis, akkor elég legeyn csak ránézni, vagy egyszerűen közölni, hogy nem, mert veszélyes,é hagyja abba. stb stb. az elkapatás pontosan ott kezdődik, hogy nem várunk el valamit, amit egy adott életkorban elvárhatnánk. szintén 8 hós kor körül kezd előjönni a szeparációs szorongás, kináél gyengébben kinél erősebben. nem szaabd elvárni egy ekora babától, hogy ne kezdjen bömbölni, mihelyst anya elhagyja a szobát. persze hogy bömböl. ha egy másfél éves teszi, akkor az már más tészta. büntetni akkor sem szabad, az ilyen érzelmi jellegű dolgoknál, csak a "rosszalkodásnál".

amúgy sztem a nevelés nem csak abból áll, hogy mit szabad és mit nem. áll érzelmi nevelésből is, és azt bizony tényleg a pólyánál kell elkezdnei.

22 hónapos kislány anyukája

2010. okt. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!