Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora babának érdemes már...

Mekkora babának érdemes már képes mesekönyvet mutogatni, esetleg olvasni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Olvasni újszülött kortól érdemes (mint ahogy beszélni is hozzá), a szöveg ritmusa elringatja, megnyugtatja a babát, még ha nem is ért belőle semmit.


A képeskönyvre én is kíváncsi vagyok. :-) 7 hónapos a fiam, pillanatnyilag nem érdekli semmiféle képeskönyv, hacsak nem veheti a szájába.

2010. okt. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én már elég korán elkezdtem, 4-5 hónaposan a textilkönyveket, 6-7 hónaposan pedig keményfedelű könyveket, képes újságokat mutogattam neki. Látszik rajta, hogy szereti, érdekli. A különböző könyvekben az egyforma állatokat is megmutatom neki, ez is oroszlán, az is oroszlán. Most már kezdi felismerni a képeket is (9,5 hónapos). Olvasni még nem olvastam neki, csak a képeket magyaráztam, mert elég izgága, folyton lapozgatna. Pont a napokban olvastam itt, hogy páran milyen hamar elkezdik, így lehet, én is nekikezdek a meseolvasásnak.
2010. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kemény fedelű könyveket 4-5 hónapos kora óta nézegetünk. Most 10 hónapos, az ebéd utáni alvásnál bevackolja magát az ölembe, és olvasunk mesét - rövidet, keménylapú könyvből. Utána beül az ágyába, elérakom az aktuális könyvet, ő még kb. 10 percig "olvassa", aztán elalszik.

Újságokat 7-8 hónaposan imádta, ma már inkább a labda a nayg sláger, nemrég kezdtük az első építőkockákat, az is egyre jobban megy.

2010. okt. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mi is 7 hónaposak vagyunk. Bármilyen könyvet, füzetet rögtön megfogna, megnézegetne, de ha odateszem, akkor rá kell jönnöm, hogy nem azt nézi, ami a papíron van, hanem maga a papír értekli. Megkóstolja, széttépkedi, tehát ezt egy sima egyszínű szalvétával is ugyanúgy megteszi, így inkább a kezébe nem adok még könyvet...

Szeretném én is időben elkezdeni, de úgy látom, hogy amit nem foghat meg, vagy vehet a szájába az még nem igazán érdekli.

2010. okt. 13. 16:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Születésétől fogva beszéltem, meséltem, mondókáztam neki.

Kemény fedelű un. leporellós mesekönyveket 3 hónapos korától nézegettünk együtt minden nap :) még kép is van róla. Pár darab áldozatul esett :D az érdeklődésének, de hát ezt számításba kell venni.

Most már egyedül (a védőnőm szerint meglepően magabiztosan és szépen lapozgatva) nézegeti a puha lapú mesekönyveket is. Nagy képek, nagy kevés betű, egyszerű történetek. Minden este hozza a könyvet. A kedvenc mondókája a csipp csipp csóka mindig mondja, hogy cipp cipp :) meg mutatja.

16 hónapos

2010. okt. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kisfiam 10,5 hónapos, és nemrég kezdte el a keményfedeles mesekönyvet nézegetni. Pár hete még csak simán félrelökte a játékok közül, nem érdekelte. A puha, texiles "mesekönyvek" meg már nem érdekelték. Most a napokban olyannyira könyvfüggő lett, hogy már felfedezte, hogy a polcon is vannak lerámolható könyvek, igaz, az apáé meg anyáé, de hát könyv és lehet lapozni... :)

Én olvasni nagyon régóta próbálok neki, de nem érdekli. Most is csak úgy érdekli a könyv, hogy lapoz és a saját szavaimmal elmondom neki, hogy mit csinálnak a képen az állatok stb., azaz beszélgetünk közben. Pár nap alatt viszont tanult egy csomó új dolgot, pl. hogy hol van a napocska, hol a gomba és meg is tudja mutogatni. De ez kb. csak 2-3 hete megy, előtte őt se érdekelte, hiába is próbáltuk időről-időre mutogatni neki.

2010. okt. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 5 hónaposan kapta meg az első Kisvakondos kemény fedeles könyvét, azóta imádja és van már neki jó pár. Most már 8 hónapos de még most is szigorúan felügyelettel nézegetheti, mert szereti megcsócsálni a sarkait.
2010. okt. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!