Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érez így?

Más is érez így?

Figyelt kérdés

Lassan két hónapos a kisfiam. Gyönyörű és imádom. De sokszor annyira elfáradok hogy úgy érzem nem bírom.


Ráadásul mostanában előtör belőlem az a gondolat, érzés hogy mások milyen könnyen jönnek mennek én meg annyira megvagyok kötve hogy semmit se tudok csinálni. Ilyen fojtogató. Mintha soha többé nem lehetnek szabad.


Tudatosan vállaltunk babát és már 29 vagyok, kihangsúlyozom imádom a fiam. De kicsit úgy érzem nem vagyok önmagam és elveszik minden szabadságom örökre.


2023. júl. 8. 14:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)

Igen énisígy vagyok meg voltam is az első fiamnál.most pont 2 hónapos a második fiam és így érzek énis.

Mikor már "rájössz" hpgy tudsz elszabadulni vele is vagy esetleg nélküle pár órára sokkal jobb lesz.

A fáradtság nekem elnyult kb 6 hónapos koráig.ez is ilyen megszokás kérdése.

Pihenj minddig amkkor ő is alszik.

Kitartás :)

2023. júl. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is éreztem hasonlót egy ideig. Nekem most 6 hónapos múlt a kisfiam. Az első időszakban nagyon nehéz volt, támogatást sem éreztem a férjemtől, így még kevésbé bírtam. Aztán idővel egyre jobban megismertük egymást a picivel és elkezdtem élvezni. A nehézségek közben, illetve az éjszakai keléseknél mindig arra koncentrálok, hogy ez nem marad így örökké, ezért ki fogom bírni. Ráadásul ahogy nő a kisbaba és egyre jobban kinyílik számára a világ, egyre több és több élménnyel, mosollyal és boldog pillanattal, örömmel tudok én is és a kisfiam is gazdagodni. Valamint olyan gyorsan felnő, hogy igyekszem kiélvezni ezt az időszakot, és a nehézségek közben is a pozitív oldalára koncentrálni.
2023. júl. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy teljesen normális érzés, javulni fog!


Ilyenkor tudatosul az embernek hogy az élete örökre megváltozik, és van akinek meg kell gyászolnia a régi életét mert az már sose jön vissza ugyanúgy.


Nehéz. Sokkal nehezebb mint az ember gondolta volna gyerek előtt.

2023. júl. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen normális. Elmúlik 🙂 Semmikèpp se ostorozd magad , hogy így érzed. Kitartás.
2023. júl. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

En is igy voltam.

Most masfel eves a fiam es naprol napra konnyebb.

Mindig mondtak,hogy akkor lesz igazan nehez ha mar jarni fog tudni.

15 honapos koraban indult el,es nekem onnantol kezdve nem nehezebb lett,hanem konnyebb.

Most,hogy mar nagyjabol tudom is mikor mit szeretne meg jobb.

Kitartast kivanok

2023. júl. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem azzal ijesztgettek, hogy rosszabb lesz mikor már én dolgozok ő meg intézményben van, de nekem jobb lett. Soha olyan fáradt nem voltam, mint amikor a fiam kicsi volt. Soha.
2023. júl. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
El fog múlni! Nekem ez az erzés nagyon durva volt, minden este alomba sirtam magam. Kb fel év volt, mire jobb lett. A masodik fiammal elő se jött
2023. júl. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt érzem. 1 éves és még mindig bezárva érzem magam. Főleg mivel 3 hónapos kora óta utálja a babakocsit, de még nem jár.... mellette szép kis temperamentumos személyiség :)

Talán egyszer könnyebb lesz.

2023. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Most 10 hónapos a fiam és épp egy ilyen gödörben vagyok jelenleg. Sokkal könnye
2023. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Istenem...még egy választ se tudtam leírni, pedig a mobilozás az egyetlen amit a gyerek mellett tudok kikapcsolódásként csinálni...

Szóval folytatnám a 9-es válaszom.

Sokkal könnyebb lett mióta megszületett az eleje nagyon kemény volt. De ma ugyanezen bőgtem mint amit leírtál. Úgy érzem mintha amit eddig felépítettem az mind megszűnt volna és egy hatalmas ugrás lettvolna visszafelé a szabadságom tekintetében.

Kiszolgáltatva érzem magam a férjemnek, hogy el tudjak menni zuhanyozni pl.

Sehova se tudok elmenni maximum a boltba, ami kikapcsolódásnak még az első hónapokban megfelelt de most már nem igazán elégíti ki az igényeimet.

A munkahelyem valószínűleg elvesztem, minden területe az életemnek megváltozott de nem a jó irányba. A gyereket szeretem, de ettől még ezek tények.

Szerintem jobb lesz ha önállóan stabilan jár vagy bölcsibe megy.

Azt számolgattam hogy egy moziba is 4-5 év múlva tudok csak elmenni.

2023. júl. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!