Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekemnek lehet valami...

A gyerekemnek lehet valami “baja” később ha nem átlagos keresztnevet adok neki?

Figyelt kérdés

2023. júl. 29. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
attól függ. Ha mongyuk Kal Andor vagy Mikorka Kálmán az elégé cringe.
2023. júl. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyik név
2023. júl. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon utáltam, meg is változtattam amint lehetett
2023. júl. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ez teljesen névfüggő.

melyik névvel szemezgetsz?

2023. júl. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem alapvetően nem. De mondjuk,ha a Zoé átlagosnak számít, akkor azért én erre pl ki lennék akadva a szüleimre. Nálunk az osztályban középiskolában egyszerre 3 Viki, 4 Niki, és két Alexandra volt. Ezeken a neveken nem akadnék ki, ezek jók. Mondjuk a Nikolett(a) nem annyira szép szerintem, az talán még picit zavarna. De a Zoé pl nagyon. Nekem túl rövid/befejezetlen hatású, becenévszerű, nem passzolnak össze ezek a hangok; főleg még fiús is. Először, amikor meghallottam; biztosra meg voltam róla győződve; hogy ez a Zoltánnak egyik beceneve. Bocsi,ha valakit megbántottam.
2023. júl. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi lenne pontosan ez a keresztnév? Ettől függ, nem attól, hogy átlagos, vagy sem.
2023. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
5ös én pont így vagyok a Lili, Lia, Lina, Liza, Lea stb nevekkel:-D
2023. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Vannak ritka nevek, amik nem hétköznapi névadások, de egyébként semmi baj nincs velük, mert meghonosodottak. Pl. Klementina, Édua, Elemér, Aladár.

A celebek által felkapott kutyanevek egyértelműen büntetés kategória, és még bután is hangzanak fonetikuan leírva. Medox, Nara, Ájlin, Mendi, Ádin.

A kultúraidegen nevek sem előnyös választások. Pl. egy zsidó kislánynak szépen hangzik a Noa név, de amikor nyíltan ateista újgazdagok erőltetik, mert valamelyik hülye celebgyereket is neveztek el abban az évben, elég kiábrándító.

2023. júl. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, két probléma mindenképp adódhat:

Folyton meg kell ismételnie a nevét bemutatkozáskor, adott esetben le is kell betűznie.

Előfordulhat az is, a névtől függöen, hogy nem tudják eldönteni róla, hogy férfi vagy női név-e. Ez elsösorban akkor probléma, ha nincs jelen személyesen.

2023. okt. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tök Ödön? Masztur Bálint? Ilyenekre gondolsz?
febr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!