Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi pénzel vállaltatok/váll...

Mennyi pénzel vállaltatok/vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés
2023. aug. 10. 15:40
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Mennyi az alsó határ amire még azt mondanád hogy be vállalod a babát mert még ha kicsit szükösen is de meg lehet oldani..
2023. aug. 10. 15:42
 2/42 anonim ***** válasza:
94%

Ez inkább háttér kérdése, semmint fizetésé.


Nem mindegy, hogy 450 ezres bevétel mellett hitelmentes ingatlanban éltek-e vagy ebből kell fizetni még havi 150 ezret albérletre.


Nem mindegy, hogy tudtok-e számítani a szüleitekre gond esetén vagy ha baj van, mehettek az utcára.

2023. aug. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
90%

Pár millió megtakarítás mellett vállaltuk, saját lakás aminek a törlesztőjét még fizetjük, saját autó.

Mindkettőnknek stabil állása van sok sok éve. Na az enyémről kiderült hogy nem tudok visszamenni majd, a férjemé megszűnés alatt áll. Úgyhogy jó hogy van megtakarítás ha mégsem találnánk hamar másik állást.

2023. aug. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
83%
Egyetértek a 2. hozzászólóval: Háttér kérdése is. Ha a lakhatás biztosított és ott áll a szülők mögött a nagy család, az teljesen más, mint ketten, albérletben, bizonytalan munkahellyel. Összeget azért nem tudok, mert mások az igények és a lehetőségek: ha valaki mindent újonnan szeretne megvenni és márkásat, magánban szül és jár vizsgálatokra, drágább vitaminokat vesz és hasonlók, az már egy kisebb autó ára. Ha másoktól már megvan a babaholmi nagy része, jó az állami EÜ, stb. akkor ennek a töredéke. Tartalékban a váratlan dolgokra, pl. munkahely elvesztése én minimum 1 milliót mondanék, de sokaknál ez nem reális.
2023. aug. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy ez nagyon sokmindentől függ.


Lakhatás, autó, és főleg az igények.


Mi saját, hitelmentes ház, 2 autó. Semmi megtakarítás.

Nyugodt szívvel belevágtunk úgy, hogy minimálbért kerestem én,férjem egy kicsit többet.

Most pl 400ezer a bevételünk átlagosan.

Elromlott férjem autója, 2hónap alatt összespóroltunk 500ezret újra. (Mondjuk ebben vannak túlórák és maszek).

Barátnőm férje hazavisz 1 milliót havonta. Most elromlott a mosógépük, hitelre vettek egyet, mert nem volt rá.


Szóval ez annnnnyira sokmindentől függ, nem lehet normális választ adni erre.

2023. aug. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
57%
Legalabb 1 millio Ft megtakaritas, sajat lakas (hitellel), stabil munkahely, es GYED-del egyutt legalabb 600.000 Ft havi bevetel.
2023. aug. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
0%

Én felnőttként biztos nem várnám el a szüleimtől hogy befogadjanak, vagy támogassanak anyagilag. Nekünk alap volt a nagyobb összegű(2-3 millió) megtakarítás, normálisan fizető, stabil munkahely(kettőnknek együtt 890 ezer nettó, persze ez majd kevesebb lesz)saját ingatlan(igaz hitellel)


Plusz, ami nekünk fontos volt, hogy mielőtt belekezdtünk a babaprojectbe, alaposan kivizsgáltattuk magunkat. De azért nagyobb összegű életbiztosítást mindketten kötöttünk.

2023. aug. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt nagy igényem: nekem az kellett, hogy eljussunk arra a szintre, amikor úgy mész pl: élelmiszert, háztartási dolgokat vásárolni, hogy nem kell számolgatnod, hogy mi fér bele. Ne luxusra gondolj, hanem pl: hogy melyik sajtot, húst, tejet vegyük...stb. Ne kelljen tanakodni, hogy belefér-e desszert vagy félkész kaja ÉS emellett minden hónapban tudjunk félretenni.

Azaz nadrágszíj meghúzás nélkül kényelmesen gyarapodni.

Lehet röhögni, de nekem ez a szint nagy ugrás volt az egész gyerekkoromhoz képest, amikor egy egyadagos tejport nem tudtam venni vagy tíz deka parizer is luxus volt.

Azt akartam, hogy a gyerekeim ne ismerjék ezt az érzést.

Nem veszünk meg minden hülyeséget, de nem kell sakkoznom soha hogy miből veszem meg az őszi cipőt, tanszereket....és olyan luxusra is jut mint a külföldi nyaralás.

2023. aug. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

Amivel mi vállaltunk:

Saját lakás (hitellel), egy 16 éves autó, 3 millió forint megtakarítás és havi 700.000-es bevétel.


De attól hogy most nekünk épp ennyi van attól még sokkal-sokkal kevesebből is bőségesen lehet gyereket vállalni.


Én például fix, évek óta "bejáratott" albérletbe is vállaltam voltam, pl. Budapest közepén az autó se feltétel, míg egy zsákfaluban alap.


Ami szerintem a legfontosabb, ami nélkül tényleg nem vállalnék az az, hogy mindkét félnek legyen munkahelye, a nőnek határozatlan idejű szerződéssel, hogy a CSED és a GYED biztos legyen. A többit meg lehet oldani, csak az igényeket és a lehetőségeket kell tudni ésszerűen összeegyeztetni.

2023. aug. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Saját lakás, a páromnak van stabil állása,és nekem van pár millió megtakarításom és a páromnak is.Autónk nincs mivel városban élünk ezért fölösleges pár lépésre van minden..Semmiféle hitelünk nincs, vészhelyzet esetén ott van az anyósom illetve a rokonok.Szerényen élünk nem költünk fölösleges dolgokra.
2023. aug. 10. 18:02
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!