Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan ajánlott oltás,...

Van olyan ajánlott oltás, amit nem adattál be, ha az oltások többségét beadattad?

Figyelt kérdés
Miért?
2023. aug. 17. 15:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Kullancs okozta agyhártyagyulladás ellenit, mert szimplán nem úgy jött ki a lépés.

Nincs kertünk, nem számít nagyon fertőzöttnek a területünk, soha nem láttam kullancsot, így nem jut eszembe, pedig lehet, jó lenne.

Bexsero-t, Rota-t, bárányhimlő ellenit kaptak (akkor még mem volt kötelező).

2023. aug. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
A kullancs ellenit befogom, mert van kerünk es van sok. A rotat nem eszembe sem volt, orvos ismerős sem ajanlotta, a báranyhimlő ellenit sem kapták meg a nagyobbak,főleg mert mielőtt megkaphatta volna a kisebb átment rajta. A Neisvac C-t megkapták. A bexero a nagyoknák nem volt, a kicsinél még nem tudom mi legyen.
2023. aug. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
mindent megkapott
2023. aug. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#2 A rotát miért nem ajánlotta orvos ismerős?
2023. aug. 17. 16:22
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak a Bexerot nem adattuk be, mert a többi kismama riogatott, hogy milyen brutális mellékhatásai vannak. Már bánom, szivem szerint beadatnám, de már 3 éves lesz, nem tudom, hogy ilyenkor még be lehet-e adatni. Meg fogom kérdezni a gyerekorvost.
2023. aug. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Kullancs ellenit.
2023. aug. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%
A rota ellenit nem adatuk be, még a védőnönk azt mondta, hogy intézményben kaphatná el, de addigra kialakul a természetes immunitás. Remélem igaza lesz. A többit beadatuk. :)
2023. aug. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
5, természetesen be lehet. Felnőttet is beoltanak.
2023. aug. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

7, nem lesz igaza.

Eleve hogy gondolta hogy kualakul a természetes immunitás anélkül, hogy elkapná?

Egyébként se úgy működik, sok törzse van, évi tizenkétszer is elkaphatod, nem leszel védett.

Az oltás 4-5 évig véd a leggyakoribb törzsek ellen. Pont addig, amíg a legveszélyezesebb egy kisgyerekre nézve.

2023. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%
Rota vírust. Eleve hasfájós babát nem akartam ezzel terhelni. Gyermekorvosunk is mondta, hogy kivédeni amúgy sem segít az oltás, max tünetet enyhít. Továbbá a Rota vírusnak megannyi változata van, a vakcina csak pártól véd.
2023. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!