Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ignoráljam a nagyszülők...

Hogyan ignoráljam a nagyszülőket névválasztás terén?

Figyelt kérdés

Hamarosan kisfiunk fog születni, és a név, amit választottunk, kiverte náluk a biztosítékot. Azt mondják ők csak öregembert ismernek ilyen névvel, és hogy bántani fogják, és jól kiszúrunk vele.


Nekem nagyon fáj ez, tudom, nem kellene vele foglalkozni, de minden találkozáskor felhozzák, hogy ugye változtattunk a néven?

Nem fogunk, természetesen, de szeretem őket, és rossz, hogy minden alkalommal erről kell hallgatnom.


A mai volt a legdurvább, azt mondták, hogy nem is szeretjük a gyereket, azért adjuk neki ezt a nevet. Bevallom, itt elsírtam magam, felálltunk és hazajöttünk.


2023. szept. 7. 16:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

Nem bőgni kell, mint egy ovis, hanem kerek-perec közölni velük, tegyék takarékra magukat.

Nem kérdeztétek a véleményüket, szóval nem kell jártatni a szájukat feleslegesen.

2023. szept. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%

Ezért nem szabad elmondani a gyerek nevét a születés előtt senkinek.

Miután megszültett már kevésbé merik cikizni, mivel egyrészt már változtatni nem lehet rajta, másrészt egy kisbabát "bántanak" vele.


Ha nektek ez tetszik hagyjátok figyelmen kívül a károgókat. Vagy mondjátok azt igazuk van, választottatok másik nevet, de nem mondjátok el mi az, aztán miután megszültett megmondják, hogy bocs, mégis meggondoltuk magunkat és maradt az eredeti elképzelés.


A szülőkön kívül senki másnak nincs beleszólása a névválasztásba, egyébként is teljesen mindegy a név, nem múlik rajta semmi, úgyis mindenki azt szokja meg amit kap és kész.

2023. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem, miért kell elöre csinálni a stresszt magatoknak is meg a család többi tagjának is.

A gyerek neve akkor hangzik el elöször, amikor megszületett, a nagyszülök meg a többiek a gyerekkel együtt kapják a nevét is, így midnig elfogadják, eleve megváltoztatni nem tudják.

Elöre elmondai, vitára bocsátani a lehetö legnagyobb hülyeség, minden névnél lesz, akinek nem tetszik, mindenkinek lesz más, hülyébbnél hülyébb javaslata, és késza hónapkig tartó veszekedés.

2023. szept. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
11%

Pontosan ugyanez volt nálunk is.

Mi végül második névnek adtuk az "öreglány" nevet.

Igaz, nekünk baromira tetszik az a név, de a nagyszülőknek is igaza van, hogy rendkívül ódivatú és öreges és talán a lányom nem örülne neki, hogy ezt a nevet adtuk neki. Így inkább csak második névnek adtuk, aztán majd később eldönti, melyiket használja.

2023. szept. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
28%
Mert mi a választott név?
2023. szept. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk az nem tetszik nekik, hogy két nevet kap. Így jártak. Mondtam nekik, hogy ezt mi döntjük el és kész. Azóta nem szóltak semmit.

Ha nem kérnek bocsánatot, vissza se mennyetek. Közöld velük, hogy le lehet szállni a témáról, ti vagytok a szülei, a saját gyereketek úgy nevezitek el, ahogy akarjátok. Ha nem is tetszik nekik, maradjanak csendben és tartsák tiszteletben a döntéseteket, vagy nincs tali.

2023. szept. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
72%
Írd meg, hogy mi a név. Lehet, hogy tényleg gáz, és csak kicsesztek a gyerekkel.
2023. szept. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
A név Sebestyén. Teljes neve pedig Bihari Sebestyén lesz.
2023. szept. 7. 17:53
 9/31 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem meg eléggé túl van ez lihegve.

Ha nem akarjátok, hogy kifejtsék a véleményüket, akkor nem kell közhírré tenni a baba nevét.

A másik pedig, hogy érdemes rajta elgondolkodni, amit mondtak.

Lehet, hogy nektek aranyos egy Dezső vagy Aranka baba, de az biztos, hogy sok helyen kapni fogjátok majd a megjegyzéseket az anyakönyvvezetőtől kezdve, a gyerekorvoson át, az óvónők és mindegyik ugyanilyen rosszul fog majd esni.

Persze senkinek semmi köze hozzá, hogy nevezitek el a gyereket, de azért mégiscsak ez a legfontosabb ismertető jegye egy embernek, amit egy életen keresztül viselnie kell.

Szóval nem biztos, hogy rosszat akarnak a nagyszülők! Csak mivel látják, hajtjatatlanok vagytok, végső próbálkozásként olyat mondtak, amit maguk sem gondoltak komolyan.

2023. szept. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
49%
Hát vacak név,de csak számomra viszont nem öreges 🤔 nem értem mi a bajuk. Ne adjatok 2 nevet mert akkor a másik néven fogják szólítani. Nekem sem tetszik a sógor gyerekének neve,de eszembe sem jutott volna beleszólni🙄
2023. szept. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!