Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megint fertőz a "3 napos láz...

Megint fertőz a "3 napos láz vírus"?

Figyelt kérdés
18,5 hónapos lányomnak tegnap du óta láza/hőemelkedése van, meg folyik az orra. Este voltunk ügyeleten, tiszta a tüdeje, de a torkát nem nézte meg a doki. Közölte, hogy ez a 3 napos láz. Nyáron már egyszer átestünk rajta, most megint elkapta? Mondjuk lehet benne valami, mert máskor lenyomom, és nem megy vissza, most meg folyton visszaszökik.
2010. okt. 16. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
én azt olvastam,h aki már egyszer átesett rajta az még 1x nem kapja el
2010. okt. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom. Csak az zavar, hogy a torkába bele se nézett. Hétfőn azt hiszem elviszem a gyerekorvosunkhoz (persze, ha addig nem rendeződik).
2010. okt. 16. 23:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van, ha már átesett rajta, akkor már egy életre védet lesz erre a betegségre. Kiütések jelentkeztek nyáron amikor elvileg átesett rajta? Mert a kiütések a legjellemzőbb tünetei a lázon kívül.
2010. okt. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyszeri megbetegedés védettséget ad: [link]

Fura a doki hozzáállása, lázas gyereknek először a torkát illik megnézni...

2010. okt. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elvileg védett, ha már egyszer átesett rajta, de...

A védettség mértéke függ a gyerek szervezetétől is, elkaphatja újra és újra, csak ilyenkor már a szervezet reagálni tud rá, "felismeri a vírust" és ellenanyagot termelve hamar legyőzi. Vagyis, megfertőződhet újra, de már nem betegíti meg. Viszont tüneteket produkálhat, egy legyengült immunrendszernél ez kiütközhet abban, hogy újra lázas lesz, de sokkal enyhébb lefolyásúak lesznek a tünetek.

2010. okt. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 3 napos láz végén a láz után kiütés van. Számtalan vírus okoz még hasonló tüneteket, az én lányomnak már 3szor volt ilyen betegsége, csak kettő kiütés nélkül. Ugyanaz, pár napig láz aztán magától elmúlik az egész. Ezekkel sem kell mást csinálni mint a lázat csillapítani.

Viszont az fura, hogy a torkába nem nézett bele, szerintem ez kell ahhoz, hogy más betegséget kizárhasson a doki. az én lányomnak akármi baja van, alap, hogy a torkát, a nyirokcsomóit megnézi, a hasát tapintja és meghallgatja a mellkasát. Szerintem ezeket egy vizsgálatkor nem lehet kihagyni!

Én is visszavinném az orvoshoz és ha megvizsgálta alaposan csak akkor nyugodnék meg.

2010. okt. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, nyáron jelentkeztek a kiütések. Akkor 39 felett is volt, de 38 alá 2 napig nem tudtam lenyomni. Most 38,8 volt a legmagasabb, az 6 óra alatt a kúptól lement 37,8-ig, majd Panadollal teljesen. Ma reggel 37-tel indultunk, most 37,6-nál jár. Viszont folyik az orra, ami nyáron úgy emlékszem nem volt. Nem tudom. Az immunrendszere mondjuk gyenge, azt tudom, alacsony a védekező fehérje szintje, így minden szart elkap, de ez állítólag 3 éves korára rendeződik.
2010. okt. 17. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!