Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ettől még nem lehet túladagolá...

Ettől még nem lehet túladagolás, ugye?

Figyelt kérdés
15 hónapos kisbabám minden map 1 csepp Eurovit d vitamint kap. Ma este, mikor cseppenteni akartam a szájába, valahogy megszaladt, és hirtelen 3 vagy 4 csepp is belecsppent. Ennyitől nem lehet baja ugye? Arra gondoltam, hogy most emiatt 2-3 napig nem adok neki. Ő most békésen alszik, de én annyira ráparáztam, hogy nem bírok elaludni…
2023. szept. 10. 00:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Dehogyis

(15 honapos mar reg nem kisbaba, igy meg plane) ha az egesz uveggel megitta volna, meg az sem toxikus adag.

2023. szept. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
A D vitamint nem napi szinten lehet túladagolni. 3 napig nem adsz, és ennyi. Orvos írta fel nyárra? Nyáron nem kell, mivel süt a nap, és remélhetőleg viszed levegőzni.
2023. szept. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz. De a D vitamint nem erdemes este adni, mert elenkit.
2023. szept. 10. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekem gigantikus kutaccsal rendelkezett így orvosi javaslatra 2 csepp /nap dózissal mentünk az első hetektől. Ennyitol baja nem lesz.
2023. szept. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Bátyám amikor pici volt megitta az egész üveget. Ma már 43 éves és nem lett semmi baj. Egy évig nem kapott D vitamint.
2023. szept. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem egy alkalommal megszaladt az eurovit. Nem értem azt az üvegcsét, van mikor alig akar jönni, máskor ömlik...

Mindig megfogadtam hogy másnap nem adok akkor, de következő reggel holt fáradtan robotpilóta üzemmódban megint tettem. Semmi baja nem lett vagy nem tudok róla.

Az én védőnőm még nyárra is mondta hogy adjam. Nemrég nézte a kutacsát az egy éves státuszon és megint mondta hogy adjam még tovább.

2023. szept. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már tudom, hogy feleslegesen túlaggódtam :)
2023. szept. 10. 07:10
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
D vitaminról beszelünk nem méregről, akkor se lenne baja ha a fél üveget megitta volna...
2023. szept. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt könnyű kiküszöbölni, én kanalas ételbe cseppentem így ha megszalad, tudom korrigálni.
2023. szept. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lesz.

Viszont javaslom reggel add neki, mert nagyon bezavar az esti alvásba.

2023. szept. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!