Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 honapos babánál mivel...

14 honapos babánál mivel süritek a fözeléket? Tejes-lisztes habarással? Vagy ki mivel?

Figyelt kérdés
1 héten hányszor adtok neki fözeléket?miket szoktatok?
2010. okt. 17. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kapja, ahogy mi esszük. Van amelyiket habarással, de van, amit rántással készítek pl. kelkáposzta főzelék. Hetente kb 5-6x kap főzeléket. Már mindent ehet, úgyhogy elég változatosan ehet. Pl zöldborsófőzelék, kelkáposzta, zöldbab, finomfőzelék, paradicsomos káposzta, karalábé, sárgarépa, spenót, sóska,krumplifőzelék, paradicsomos krumpli, stb.
2010. okt. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló mindent leírt.


1 éves kora után már szinte mindent ehet úgy ahogy ti eszitek (kivéve, erős, nagyon fűszeres ételek).

Én 10 hós korától kezdve már tettem tejes habarást a főzelékébe, amíg otthon voltunk, legalább 5x kapott főzeléket egy héten, most bölcsis ott az 5 napból 4x főzeléket kapnak. (finomfőzelék, paradicsomos-krumpli, spenót, saláta, sütőtök főzelék, zöldbab, tök, borsó, stb.)


De főzelék helyett cisnálhatsz neki rakott ételeket (rakott kel, rakott karfiol, rakott cukkini, stb.), én is próbáltam mindig úgy készíteni a kajákat, hogy inden nap legyen az ebédben zöldség hozzá hús, vagy tojás, vagy máj, stb.

2010. okt. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én még mindig krumplival sűrítem neki a főzeléket, de ehetné már lisztes-tejes habarással is. Felmerült nálunk a tejcukor érzékenység, így maradtam a krumplinál.
2010. okt. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én-magunknak is, vagy krumplival sűrítek, vagy tejjel/tejföllel habarok, rántást nem használok, csak felesleges zsiradék.
2010. okt. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT. UGYLÁTOM HASONLO A GONDOLKODÁSUNK. NÁLLUNK IS MAJDNEM MINDEN NAP FÖZI AZ EBÉD.CSAK AZ A BAJ, A BABA HASÁT A SZELES FÖZIK "BÁNTJÁK". MERT ÉJSZAKA RUGKAPÁLVA SIR.IGY KICSIT NEHÉZ VÁLTOZATOSAN FÖZNI. EGYÉBKÉNT TI IS MEGESZITEK MINDEN NAP A FÖZELÉKET?
2010. okt. 17. 14:57
 6/9 A kérdező kommentje:
MÉG 1 KÉRDÉS AZ ELÖTTEM VÁLASZOLOKTOL. REGGELIRE, VACSORÁRA MIT ADTOK A BABÁTOKNAK?NÁLLUNK PL:TEJFÖLÖS-TUROS KENYÉR,PADLIZSÁNKRÉMES,NÉHA JOBB MIN. VIRSLI,SONKA. ILYENEK.TI? TIZORAI GYÜMI. UZSONNA JOGH. KEKSSZEL.JOK EZEK?
2010. okt. 17. 15:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


2. vagyok, szerintem teljesen jók, amiket írtál.

Az én kislányom ugyan már bölcsis, de amíg itthon voltunk én is ilyeneket adtam (neki a virsli a kedvence, így azt kapott legalább hetente 2x, mellette, májkrémes, körözöttes, vajkrémes kenyér, melegszendvics, bundás kenyér, tojáskrémes kenyér.)


A bölcsiben mindent krémként kapnak, (téliszalámi-krémes, parizer-krémes, tojáskrémes, stb kenyér), de minden nap másféle kenyérre kapják (kukoricapelyhes, burgonyás, rozsos, korpás, hozzá retek-paprika-paradicsom tízóraira gyümölcslé) - mellé tej, kakaó, karamellás tej, kávéstej, csipketea, gyümölcstea.


Itthon nem adtam neki ennyi cukrot, de a bölcsiben már nem lehet válogatni.

2010. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nállunk is imádja a virslit, parizert. nem merek adni csak heti 1x. mert annyira tiltják a szakkönyvek.téliszalámis?májkrém?már lehet azt is adni nekik?krémnek elkészitve?mert még azt nem mertem. egyébként köszönöm a választ.nagyon jol leirtál mindent.(és leirtatok.)
2010. okt. 18. 09:44
 9/9 A kérdező kommentje:
tejet ,kakaot én még nem mertem adni, igaz még 3x szoizik,ugy gondolom az a tejmennyiség elég még neki. viszont az én gyerekorvosom még 2 éves koráig nem ajánja a tejet.jol eltértem a témátol,bár ezekre is kiváncsi vagyok.örülök, mikor hasonlo gondolkodásu anyukákkal tapasztalatot cserélek.
2010. okt. 18. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!