Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehet segíteni az...

Mivel lehet segíteni az "önnyugtatásban"?

Figyelt kérdés

10 hónapos kisebb gyerkőcömnek szeretnék segíteni, hogy legyen valamilyen eszköze a megnyugvásban, amikor esetleg nem vagyok elérhető, pl a nagymamánál van vagy ilyesmi. Cumija nincs, próbáltam újszülöttként adni neki, de nem fogadta el, az ujját nem szopja, nyunyó, kedvenc takaró vagy puha párna vagy akármi nem kell neki, akármennyire próbálom "hozzászoktatni" egyszerűen csak eldobja, nem kéri. Igény szerint szoptatott kislány, a fő megnyugvása a cici, illetve annak hiányában a ringatás, de ugye második gyerekként sajnos az luxus, hogy mindig megadjuk neki ezeket, ezért jó lenne valami alternatíva. A nővére olyan ~3 hónapos kora óta szopizza az ujját és mire 10 hónapos volt nekem úgy rémlik, hogy már volt kedvenc nyunyó, takaró, valami (most is ezek a kedvencek), 13 hónaposan amikor bölcsibe ment, már vitte magával és simán be is szokott. A kicsit most nem tudom még bölcsibe adni sajnos, de ha tudnám is, teljesen meg lennék lőve, hogy nincs alternatíva, amit a kezébe adhatok.

Hogyan lehet valamire "rászoktatni", ami egy kicsit mondhatni függetleníti tőlem (a mellemtől) és a ringatástól? Vannak erre valamiféle trükkök?


2023. szept. 22. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Miért kellene rászoktatni valamire? Egy igény szerint szoptatott gyereknek nem kell semmilyen pótlék, mert ha megkapja addig, amíg akarja, az olyan töltetet ad neki, hogy a közösségbe kerülésnél se kell pótlék/helyettesítő, hiába nem lesz ott már az anyja.

Nyilván ehhez az is kell, hogy akkor kerüljön közösségbe, amikor megérik rá, ne előbb és ne akarják pont akkor leszoktatni.

2023. szept. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát azért nem bánnám, ha a bio-cumin (értsd: mellem) túl is lenne valami eszköz a kezünkben. A nagyobb gyerek is igényel néha engem, vele is már hiányzik a normális időtöltés így 10 hónap után, a férjemmel kettesben töltött időről nem is beszélve, és a nagymama akármennyire is lelkes, cicit azért mégse adhat.
2023. szept. 22. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyik gyerekemnek se volt pótlék, pedig egyikük tápszeres, másik anyatejes volt. Se cumi, se ujj, se semmi.
2023. szept. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Az én gyerekemnek se volt ilyesmije, meg is lett a böjtje, 2,3 volt mikor bölcsibe ment, ő a saját szájáról tépkedte a bőrt(nem direkt, csak csipegette, morcsolgatta, majd a szempilláit ilyen mozdulattal, azt sem direkt tépte ki, hanem szintén csak a vissza-visszatérő mozdulat kellett neki. Kivettem egyből elmúlt, átment máshova ott már körmöt rágott, mindig, altatás előtt, sosem akkor ezeket, mikor valami stressz érte.


A következő gyerekem is sokat fog cicizni, de figyelek majd rá, hogy ne csak én legyek a nyugtatója, mert le merném fogadni, hogy ehhez köze van a rossz stressztűrésének.. talán ha az elején máshoz ragaszkodik, nem lett volna ilyen gondunk. Több gyereket hagytak 4-5 évesen is cumizni az oviban, inkább ilyen bajunk lett volna.

2023. szept. 23. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4, ennek inkább utána kellett volna járni egy pszichológusnál vagy pszichiáternél.
2023. szept. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tetszik vagy sem, a kisgyerekek nem így működnek. Most építik ki magukban a világhoz való viszonyukat, amiben a biztonságot az elsődleges gondozó (általában anya) reakciói alapján tapasztalják meg. Ha az anya elérhető és kiszámíthatóan rendelkezésre áll számára, amikor veszélyben érzi magát (ami nem valós veszélyt jelent, hanem a gyermek által megélt veszélyhelyzetet), akkor bízni fog magában, és a világban. Ha az anya reakciója kiszámíthatatlan (hol van cici, hol nincs, hol ordít vele vigasztalás előtt, hol nem, hol figyelmen kívül hagyja a sírást, hol túlzottan babusgat, attól függően, hogy a szülő szerint mi a helyzet, és nem a gyerek igénye szerint reagál) akkor szorongani fog és idővel keres magának pótlékot egyedül is, ami kiszámíthatóan rendelkezésre áll, de ez is inkább 2-3 éves korban jelenik meg. Le lehet pontozni, de egy 10 hónapos az "ősi genetikai program" szerint fut, amit a modern társadalom nem tud felülírni egy plüssmackóval, mint tapasztalod is, hanem foggal körömmel ragaszkodik hozzád, mert ez jelenti a fejében az életben maradás egyetlen esélyét. Ha nem tiltakozol ellene, hamarosan úgyis kinövi.
2023. szept. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!