Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le lehet már szoktatni?

Le lehet már szoktatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy 10 hónapos kislányom, jelenleg 8 foga van kint, most vettem észre, hogy alul kettő kicsit befelé áll, szerintem a cumi miatt, bár csak alvásnál és vigasztalhatatlan sírásnál van.

Szerintetek már megpróbálhatom leszoktatni róla? Vagy akkor elkezdi az ujját szopizni?

100% tápszeres, ha ez számít, nincs sem rongyija, sem hasonló kötődő tárgya egyébként.



2023. szept. 25. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem ettől fogja szopni az ujját. Van gyerek, aki sose látott cumit, és mégse szopja az ujját, vagy pont fordítva, ennek ellenére is szopja az ujját. Szerintem bátran szoktasd le (amennyiben együttműködő), minél később teszed, annal nehezebb lesz.
2023. szept. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is ferdén bújt ki de már kiegyenesedett pár hónap alatt.

Még nem sikerült letenni a cumit nálunk se.

2023. szept. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Újszopis a fiam, neki is keresztbe nőtt ki. Most múlt 2 éves. Most kezd egyenesedni.

És még mindig aktívan szopja az ujjat. Tehát nem gondolnám hogy ez befolyásolja ugyanis akkor nem egyenesedne. Orvos anno azt mondta majd ha kibujtak alul mellette a fogak akkor majd "egyenesbe " hozzák ők magukat

2023. szept. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ferdék lettek a fogai, de nem volt hajlandó le mondani a cumiról. 3 éves koráig cumizott, majd magától abba hagyta. Azóta folyamatosan látom, hogy áll vissza a helyére
2023. szept. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fiamnak w alakban jött ki az alsó kettő kb.10 hónapos korában. Most 16 hónapos, és már egészen kiegyenesedtek neki. Ő is csak alvásnál, és sírós helyzetekben cumizik.
2023. szept. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2023. szept. 26. 14:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!