Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babának reggeli/vacsora...

1 éves babának reggeli/vacsora ötletek?

Figyelt kérdés

2023. szept. 27. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Kenyér megkenve bármivel amit megeszik.

Kása,tejbegríz,virsli,szalami stb.

Igazából az én fiam egy évesen már mindent evett.

Ugyanazt ette ebédre is amit mi.

Reggeli általában pékáru volt,vacsora pedig kása,vagy vajas kenyér, kifli.barmi ami nem nehéz a gyomrában ejjelre.

2023. szept. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Hajnalban es este elalvas szopival 2,5 eves koraig.

Reggeli , daralt baba muzli orolt magvakkal, aszalt gyumolccsel es natur gorog joghurttal, kb. 5 even at ezt reggelizte 😁


Vacsorara en legtobbszor fott etelt adtam, szinhus, valami szenhidrat, zoldseg.

Teljes kiorlesu kenyer, sajt ( cheddar - 100 % tej),



Vagohidi mellektermekek, azaz majas, felvagott, virsli es tarsai meg azota se jatszik, pedig mar iskolas.

2023. szept. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Én ennyi idősen falatkákat csináltam nekik, pl kenyér vajjal és felvágottal kis katonákra vágva, hozzá sajt és/vagy valami zöldség szintén kockázva. Esetleg rántotta jó keményre megsütve és falatokra széttördelve, azt is jól meg tudják fogni, plusz kenyér. Vagy valami jó minőségű, magas hústartalmú virsli felkarikázva. Az enyémek imádták ezeket.
2023. szept. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Saját babám nincs de unokahúgomra ha vigyázok akkor ezeket szoktam neki adni.

Reggeli: növényi joghurt (tejfehérje érzékeny a pici) benne gyümölcs (nyáron pirosbogyós, télen narancs vagy alma) és emellé vagy palacsinta vagy házi babakeksz vagy natúr kukoricapehely

Ha nyűgös és éhes akkor szokott kapni köztes étkezésben szintén házi babapiskótát, esetleg egy kis gyümölcsöt.

Ebéd. Azt eszi amit éppen főzök (amikor én vigyázok rá) A kedvenc nála a most tészta. Színes tésztát szoktam összekeverni párolt zöldségekkel, és egy kis növényi sajttal.

Vacsi az szinte mindig kifli, vagy kalács. Vajas-mézes, vagy májkrémes (nem a boltban kapható hanem

a főtt máj összedarálva fűszerekkel) sonkás. Mostmár 2 éves, de nem nagyon változott az étrendje. kedvencek még a gyümölcs szeletek (nem müzli hanem amiben tényleg csak az aszalt gyümölcs van ledarálva és összetapasztva kukoricaliszttel) ebből szokott kérni, szinte követelni már a leányzó mostanában. Egy felet szokott megenni.

2023. szept. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Ilyeneket ettek a fiaim:


-Pita avokádó- vagy fetakrémmel, paradicsomkarikákkal


-Tápióka (általában kókusz-, vagy mandulatejes) tetején gyümölcsös coulis-val


- Tk szendvics sajttal, minőségi házi sonkával, cottege cheese-zel, körözöttel vagy tojással. Mindig kerül a szendvics mellé vagy bele zöldség pl retek, paradicsom, paprika, uborka, avokádó


-Házi hummusz zöldségekkel, puffasztott rizzsel.


-Túrós zabpalacsinta gyümölccsel


- Tojásrántotta gombával vagy zöldségekkel, pirítóssal, házi zöldségkrémekkel


- Joghurt granolával, gyümölccsel, vagy natúr görög joghurtba zabkorpa és áfonya


- Zabkásák ezer féle módon elkészítve

2023. szept. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Előző vagyok


Vacsot leggyakrabban étteremben ettünk, de itthon gyakran volt ugyanaz, ami az ebéd. Nagyon változatosan főzök.

2023. szept. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jók!😍😍 köszönöm szépen 🥰
2023. szept. 27. 12:31
 8/8 anonim válasza:
Csülök pörkölt. Gyermekorvos, gondozónő nem ad jó tanácsot?
2023. okt. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!