Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldhatnám meg ezt a...

Hogyan oldhatnám meg ezt a problémát?

Figyelt kérdés
2hónapos kisbabám reggeltől estig a cicin lóg.Nem tudok szinte semmit se megcsinálni tőle.Miután felkel nem telik bele 5percbe és "ordít" a ciciért.Örülök,hogy szopizik,de hogyan vezethetnék be valami rendszerességet,hogy ne percenként hanem 3óránként egyen?Azt hittem,hogy a tejemmel van gond.De a tápszerrel is ugyan így csinál.Megeszik egy cumisüveggel és utána igényli a cicit.Mi lehet a "gond"?Mi a megoldás?
2010. okt. 17. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Megszokta,hogy cumizik a ciciden. Ne engedd neki,csak ha valóban szoptatod. Hagyd sírni nyigodtan,hamar leszokik a cumizásról és az ordításról is.
2010. okt. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a cumit, hátha szeretni fogja. Nálunk is volt ilyen idős kora körül hasonló helyzet, de nekem nem fogadta el a cumit, csak sírt tőle. Igaz, nem volt túl jó, hogy állandóan a cicin lógott, de én adtam neki. Egyszer csak megváltozott, már nem kérte állandóan, csak 1,5-2 óránként, aztán 3 óránként. Mindig akkor adtam mikor kérte, nem nagyon néztem az eltelt időt. Szerintem próbálj meg kitartó lenni és majd változik a babád is.
2010. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Adjál neki cumit, hátha megnyugszik tőle. Éhes nem lehet szerintem.
2010. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem fogadja el a cumit.Próbáltam neki sokfélét,de nem kell neki.Teljes cumi kiállítás van nálunk.
2010. okt. 17. 22:04
 5/11 anonim ***** válasza:

"Hagyd sírni nyigodtan,hamar leszokik a cumizásról és az ordításról is."


Ja, meg arról is, hogy ha sírok, anya jön és segít. Meg arról is, hogy a világ válaszol a problémáira. Meg arról is, hogy ő számít bárkinek bármit is. Ha egy jó kis önértékelési zavarokkal küzdő gyermeket szeretnél olyan 12-13 éves korára, akkor fogadd meg a tanácsot.

2010. okt. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem fogom hagyni,hogy sírjon,mert azzal semmit nem érek el.De mit tegyek?Folytassam így tovább?Mindenki azt mondja,hogy lusta vagyok,mert egész nap csak fekszem a gyerekkel.Már én is rosszul érzem így magam.Nem akarom,hogy helyettem csinálják meg a dolgokat.
2010. okt. 17. 22:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Most a babád a legfontosabb.

És nem vagy lusta, első dolgod a babát ellátni, azt más nem tudja helyetted, takarítani viszont tud más is segíteni.

Lányom is 3 hónapig óránként cicizett, engem is kiborított, de légy türelmes, és elmúlik majd.

Cumit ne adj neki, és főleg tápot ne, ha van tejed, és fejlődik rendesen.

Anyára van szüksége, az illatodra, tapintásodra, hogy légy hozzá közel.

Semmi gond, el fog mulni-)

2010. okt. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne hagyd sírni. Ahhoz még pici nagyon. Ha esetleg nem is adsz cicit, de tarts a karodban, hintáztasd (ha van neki való hinta). Vagy nem lehet hogy fáj a pocakja? Esetleg kenguruba magadra kötni? Egyenlőre ezek jutottak eszembe. Ha meg semmi nem segít, akkor add a cicit. Idővel -gondolom- leszokik a cumizásról, hiszen jobban fogja érdekelni a külvilág.

Kitartás, és minden jót!

2010. okt. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi az hogy lusta vagy? Aki ezt mondja, az nincs tisztaban azzal, mivel jar egy ujszulott. Biztos vagyok amugy abban, hogy ugyanugy ellatod a feladataidat, csak kicsit lassabban, de ez meg nem lustasag. Rengeteg energiat vesz el a rendszeres szoptatas is, ejszaka sem pihenhetsz, mert fel kell kelni a gyerekhez. Aki lustanak nevez, annak mondd el ezeket.

Amugy az egyik baratnom masodik babaja volt ilyen, o ugy oldotta meg, hogy magara kototte a gyereket kendovel, amig a hazimunkat csinalta, es minden nap valami mast csinalt, igy nem volt soha csillivilli rend naluk, de nem is fulladtak bele a koszba, volt mindig fottkaja (apa is segitett a fozesben) es a nagyobbik gyerekre is tudott figyelni.

2010. okt. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Könyörgöm! Egy 2hónapos baba még nem cumizik a cicin. Nekik még csak a létfenntartás a lényeg enni inni aludni. Kb ennyit fognak még fel ösztönös szinten, és nem csinálnak direkt dolgokat ( attól is agyfrászt kapok amikor vki azt mondja egy pici babára hogy hisztizik) Szóval szerintme az lehet hogy nem eléggé fejlett még a szopó reflexe, kvázi nem tud még elég erősen szivni, és vagy nem tudja kiszivni magát teljesen, vagy kevesebb a tejed stb. Egyben biztos vagyok hogy nem lakik jól! Hogyan alszik? Ha percenként cicizni akar akkor szerintem nem valami jól. Tuti hogy nem lakik jól.

2 megoldás van én is igy csináltam: 1. lehetőség pár napig próbáld úgy hogy mondjuk reggel első szopi, utána egyből rá tápszer, tehát szopi+tápszer, 2-3 óra múlva ismét így, ezt pár napig közben fejni fejni fejni, homeos bogyók, tejszaporitó tea. Kb 3 nap múlva visszaáll a tejtermelésed és elegendő tejet tud szopizni.

2. lehetőség a mennyiségi ugrás ezek az ugrások bizonyos időközönként szoktak jelentkezni amikor a baba kb 2-3 napig szinte állandóan cicin lóg mert igy teremti meg a neki szükséges nagyobb adagot hogy több tejed legyen. Ha úgy veszed észre hogy ezt pár napja csinálja akkor erről lehet szó csak, ilyenkor nincs semmi teendő nem kell tápszer sem csak odaadni neki mindig amikor kéri és pár nap múlva el fog múlni.

Nekem is kb 8 hetes volt a babám amikor szinte egész nap fent volt, alig aludt ha elaludt 10 perc múlva felébredt , és állandóan cicit kért stb. ebben az időszakban tanácsolta a védőnő hogy próbáljam meg hogy szopi után pótlok tápszerrel. Nekünk bevált.

Én nem hinném hogy egy 2 hónapos baba akarattal egész nap cicizik. Az a korszak később jön. Ha jól lakik biztos hogy nem kéri percenként.

2010. okt. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!