Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz akkor, ha a 4 hónapos...

Mi lesz akkor, ha a 4 hónapos babának adunk enni almapürét/reszelt almát?

Figyelt kérdés
Ugye 6 hónapos koráig csak anyatejjel szabad etetni. De ha mégis adunk neki lereszelt almát is már 4 hónaposan, akkor lehet baja? Mire lehet számítani?

2023. okt. 7. 14:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Semmi.

Amikor a lányom született, 4 hetesen gyümölcslé, hat hetesen gyümölcspép mehetett. Túlélte minden gyerek.

2023. okt. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Én is 4 hósan kezdtem a hozzátáplálást, de az almát kihányta, savas volt neki.

A másik két gyerekemnek semmi baja nem volt

2023. okt. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Igen, #1, mindenki túlélte, csak kérdés, hogy most miért van olyan sok ilyen-olyan emésztési problémával küzdő felnőtt (IR, cöliákia, stb). Nem a gyerek közvetlen túlélését veszélyezteted, hanem a későbbi egészségét a korai hozzátáplálással. Nem azt mondom, hogy 5 éves koráig anyatejes/tápszeres legyen a gyerek, de az égvilágon semmiről nem marad le, ha 4 hónapos kora helyett 6 vagy akár 7-8 hónaposan (amikor amúgy a legtöbb baba ténylegesen megérik rá) kezded a hozzátáplálást, és akkor sem dől össze a világ, ha nincs kiváltva étkezés 1 éves korában sem. Érettségizni már nem úgy megy, hogy előtte lehajtja a tápszert/rácuppan az anyja mellére, azért a pár hónapért siettetni meg a játszótéren vagizni, hogy bezzeg az én 8 hónaposom már csak elalváshoz cicizik/tápszerezik meg full felesleges.
2023. okt. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

1, hogyne, csakhogy én többet szeretnék adni a gyerekemnek, mint hogy csak "túlélje". Azt akarom, hogy jót is tegyen neki, amit adok. 4 hetesnek nem tesz jót a gyümölcslé.

Viszont ha az orvos azt mondja, akkor a 4 hónaposnak tényleg el lehet kezdeni a hozzátaplálását. A 6 hónapos kort azért mondják, mert addigra a lassabban érő babák belrendszere is alkalmassá válik a legtöbb tapanyag megemésztésére.

2023. okt. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Minek akarod adni neki?

Hova sietsz?

2023. okt. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

"Ugye 6 hónapos koráig csak anyatejjel szabad etetni."


Érdekes, a tápszeres babák akkor nem leteznek? Amúgy meg lehet 4 hónapos korban is elkezdeni a hozzataplalast

2023. okt. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Mind a 2 gyerekemnek 4 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást. Köszönik, jól vannak. De az alma valóban davat csinált kind a kettőnek.


Felnőttkorra emésztési probléma... anya óvónő 40 éve. Valahogy a gyakorlat nem azt mutatja, hogy régen rosszabb volt minden... ugyanis egyre több küzd emésztési zavarral, nem úgy, mint pl 10éve. Akkor negyed ennyi nem volt. És nem azért, mert nem lettek kivizsgálva. Szóval erről ennyit. Ez is olyan statisztika, mint a magyar átlagkereset.

2023. okt. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Nagyjából semmi. Nem tudom itthon miért tartja magát ennyire a hathónapos kor előtti tiltás, mivel a ajánlások többsége nem azt mondja, hogy hathónapos kor előtt ne, hanem 4 és 6 hónapos kor között érettségtől függően. A védőnőm elég uptodate, rám bízta a döntést, mondta is hogy ne görcsöljek sokat rajta, bízzam a babára. Annyit kért hogy az allergének menjenek minél hamarabb, ne húzzam őket a szenzitív időszakon túlra.


A nagyobb gyerekem öthónaposan már nagyon érdeklődött és nyitott volt rá, így elkezdtem. Nincs allergia, válogatás, jó evő, egészséges hároméves.


A kicsi négyhónapos, egyértelműen nem érett, vele várok ameddig szükséges.

2023. okt. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

6is nálunk is ha anyatejes akkor 6 hónaptól ha tápszeres akkor 4 hónapos kortól lehet hozzátáplálni

Így ajánlja a védőnő

2023. okt. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Így ajánlja a védőnő"


A kulcsszo az ajánlás. Mindenki maga dönti el.

2023. okt. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!