Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos lányom 1,5 órája...

15 hónapos lányom 1,5 órája elkezdett hányni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
1,5 óra alatt 4 alkalommal hányt nem hajlandó inni mást csak cicizik . Nem evett olyat amit eddig ne evett volna.Lehet hülye kérdés de összefüggésben lehet azzal,hogy jön a foga?

2023. okt. 8. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha ennyiszer hányt ilyen rövid idő alatt, én bevinném az ügyeletre. Természetesen, készülj, hogy bent fogják tartani, úgy pakolj oda magatoknak.
2023. okt. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem is szabad itatni ilyenkor. Hányás után minimum 1-2 órát várni kell, hogy lenyugodjon a gyomra.


Nem hasra csapva írom, mi is megjártuk már hányásos hasmenéses vírus miatt a kórházat. A kórházban ez a protokol.

2023. okt. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Terjed egy ilyen vírus, nálunk az összes ovi fekszik ezzel, nem lepne meg ha nálatok is ez lenne. Cicizzen ha szeretné, és én is orvosi konzultációt javaslok.
2023. okt. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Fogtól nem hánynak.

Viszont hányós-hasmenős vírus terjed igencsak.


Cicizzen ahanyszor csak akar, ha mást nem fogad el.

Ha a kiszáradás jeleit látod rajta, akkor ügyelet.

2023. okt. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ jelenleg alszik semmi egyéb tünet nincs csak a hányás de egyelőre azóta nem hányt
2023. okt. 8. 20:06
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A családon most ment végig egy hányós vírus. A 10 hónaposom is rendesen elkapta, ő is cicizett. Hiába ez a protokoll egy kórházban, próbáld meg az aludni vágyó kisbabát távol tartani a melledtől. Amúgy is ez a legjobb, amit ilyenkor tudsz adni neki, inkább folyamatosan kis mennyiségű folyadék kerüljön be a pocakjába, mint egyszerre sok, kevésbé is terheli meg a gyomrát és talán több is felszívódik. A 3 évesemmel nehezebb volt, ő nem szopizik már, szóval neki kortyonként kellett adagolni a vizet, az sem volt buli. De amúgy nagyjából ennyi a feladat- megvárni, amíg elmúlik, és odafigyelni a folyadékpótlásra. A kórházban is kb ezt csinálják, csak ott még cserébe pihenni se hagynak.
2023. okt. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hányás után 2 óráig semmit sem szabad, utána is csak hideg vizet és apró kortyonként. Ha nem múlik el akkor ügyelet.
2023. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

NEM etetjuk / itatjuk az utolso hanyastol szamitott ket oraig. Anyatej sem.


(Egy gyerek fertozon dolgozo, diplomas apolo. )

2023. okt. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

Azért megnézem hogy egy hányás után szomjazó gyerektől megvonja valaki a folyadékot órákra. Az enyém múlt héten esett át rajta, már pár perc múlva kérte az italt sírva, de 20 percnél tovább nem tudtam tőle megvonni semmit. Öt óra alatt túl is volt a hányós részen.


Én nem tudom melyik kórház, kórházak gyerekorsztályain szórakoznak a két órás szomjanhalasztással, de hivatalos orvosi forrásokban is max 30 percet ír egy ekkora gyereknél...

2023. okt. 9. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy igen, jó vicc, hogy mondják, hogy nehogy kiszáradjon a gyerek egy ilyen hányós dolognál, de azért 2 óráig(!) ne adj neki inni. Nem vagyok diplomás ápoló, de józan paraszti ésszel úgy gondolom, hogy kb a 2 óránkénti itatással kerül kórházba kiszáradással, nem azzal, ha egy kis anyatejet kihány.
2023. okt. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!