Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hogy tetszik az a...

Kinek hogy tetszik az a babanév, hogy Luca?

Figyelt kérdés
Tavaszra várom a kislányomat és nagyon tetszik a Luca név. Luca névnap és Szent Luca napja is december 13-án van. Külön szépnek gondolom, hogy Magyarországon ennyi szokás kapcsolódik ehhez a naphoz. Nektek tetszik ez a név?

2023. okt. 12. 12:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Semleges. Nincs bajom vele. Teljesen vállalható.
2023. okt. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Számomra is semleges.

Viszont egy megjegyzést engedj meg: akármilyen nevet választotok is (mert nyilván nem egyedül fogsz dönteni), ne BABAnévként gondolj rá. Ugyanis a nevet nem csak babakorában fogja viselni. Speciel a Luca ilyen szempontból rendben van, de még bármi lehet.

2023. okt. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Óvodás korom óta azt szerettem volna hogy Luca legyen a lányom neve.

Mire felnőtt lettem és terhes, Luca benne volt a top 5 névben. Úton útfélen mindenkit igy hívtak, igymas nevet választottam.

Nekem nagyon elcsépelt, de lehet attól hogy régóta dédelgettem és rauntam

2023. okt. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nem igazán tetszik, de ez nem fontos. Itt most nem mások véleményére kell adni, mert olyan nevet nem fogsz találni, ami mindenkinek tetszik. Az a lényeg, hogy neked és a párodnak tetszen! Amiket írtál, azok alapján nem is gondolkodnék más néven.
2023. okt. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Ugyanez, mint a 3asnál. Csak én Boglárkát szerettem volna. Aztán most, mikor megint aktuális, Abigél tetszett meg Olívia, de szintén a gyakoriság miatt elvetettem...

A Luca amúgy kedves név, a néphagyományok miatt is különleges, de gyakori.

2023. okt. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért sosem tetszettek a 3-4 betűs női nevek, ez alól a Luca sem kivétel. Természetesen egy teljesen megszokott és viselhető név, nagy népszerűségnek örvend! Boldog babavárást!
2023. okt. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Nekem nem tetszik.
2023. okt. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó név. Két Luca van a tágabb családban. Nekem tetszik, de adni emiatt sem adnám.
2023. okt. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

A barátnőm Luca, külföldön él már 10 éve és senki nem érti miért van férfi neve :)

Ott ugye úgy ejtik, hogy Luká, az meg férfi név.

2023. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nem tetszik, de teljesen vállalható névnek tartom, legalábbis Magyarországon. Külföldön viszont tényleg meggyűlne a baja vele.
2023. okt. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!