Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos a babám, még nem...

13 hónapos a babám, még nem beszél, egy szót sem mond. Mikor kezd el beszélni?

Figyelt kérdés
Sok dolgot megért, mutogat, babanyelven beszél. Nem mondom hogy túl választékosan, mert nagyon hasonló bebikarattyolást hallat legtöbbször. Sok dolgot felismer. Mikor fog megszólalni?

2023. okt. 14. 19:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt ezt senki nem fogja tudni megválaszolni neked. Lehet, hogy egy hónapon belül, lehet csak 2-3 éves kora felé.
2023. okt. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Várj, megjósolom 🤦‍♀️

Most komolyan. Honnan tudjuk?

Fiam pl 2 évesen mondta ki az első szavát, lányom meg 15hónaposan.

2023. okt. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Az én 13 hónaposomnak két "szava" van:

1. Emm (=elment)

2. Gá (imádja a libákat 🙃)

Szerintem nincsenek elkésve, az enyém például most kezd elindulni, sok helyen olvasom, hogy ilyenkor stagnál, sőt visszaesik a beszéd.

Majd belelendülnek! 🙂

2023. okt. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudhatjuk, de nincs elkésve, nem kell aggódni, előbb-utóbb minden gyerek elkezd beszélni.
2023. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagy vonalakban: a gyerek 1 évesen jár, 2 évesen beszél..

Hova a sietség?

2023. okt. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem biztos, hogy nem beszél, lehet, hogy nem érted. Nekem szerintem másfél hónapomba telt, mire rájöttem, hogy a gyerek a saját nevét mondja, mert nagyon nem úgy mondta, ahogy van, de egy idő után feltűnt, hogy jé bakker ez az lehet, mert mindig ezt a hablatyot mondja, mikor úgy tűnik magáról "beszél"... Akkor elkezdtem figyelni, meg visszakérdeztem és kiderült, hogy csóri már egy csomó ideje megnevezi magát, csak olyan bamba vagyok, hogy fel se tűnt. Pedig még szorongtam is rajta, hogy miért nem nevezi meg magát??? Illetve az se tűnt fel egy csomó ideig, hogy azt mondja, hogy "száll" csak egy jó ideje egy csomószor mondta, hogy száááááá. Aztán egyszer valahogy leesett a tantusz, hogy folyton azt mondja, hogy szááááááá, mikor varjakat lát az égen... Ne kérdezzétek hogy lehetek ennyire bamba.
2023. okt. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
En kisfiam kb 2,5 eves koraig 1-2 szot mondott, de lehet mar kozelebb volt a 3-hoz mire elkezdett normalisan beszelni. Azota be nem all a szaja. Orvosnal voltunk vele, azt mondta hogy mivel a mozgasfejlodessel jobban haladt, ezert csuszott el neki a beszedfejlodes.
2023. okt. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ☺️
2023. okt. 14. 21:39
 9/14 anonim ***** válasza:
Lányom 3 évesen szólalt meg. Ma már be nem áll a szája 😀
2023. okt. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia, hogy alakult a beszed oktober ota nalatok? Koszi, ha valaszolsz
jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!