Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekek elnézhetik más...

A gyerekek elnézhetik más gyerektől a cumizást?

Figyelt kérdés

Én nem érzem egyelőre, hogy a 4hónapos fiam igényelné a cumit. Nem lóg a cicin órákat, elalszik szopi után.

Most a fogzás miatt nyűgösebb, jobban megviseli mint a kislányomat anno.

Kislányom most 5 éves, ő sem kapott cumit, nem szopizta az ujját sem. Szerencsére a cumiról leszoktatással így nem kellett bajlódnunk.

Az viszont elgondolkodtatott, hogy kisfiammal egyidős az unokatestvére, aki mindig cumizik.

Sokszor lesznek együtt, így ha látja majd az unokatesót, kedvet kap a ő is cumizáshoz?

Megjegyzem, hogy nem nézem le azokat, akik adnak cumit és nem is gondolom semmi rosszat róluk, mindenkinek saját dolga, mit ad a gyerekének, én viszont szeretném kihagyni a cumit, amíg az nem szükséges és lehetséges.



2023. okt. 25. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezen múlik. Én próbálkoztam 1-2x, a fiam mindig messzire köpte a cumit. Sok gyerek volt a környezetében, mind cumizott, de akkor se érdekelte. Hamar le is tettünk róla, nem ragaszkodtam hozzá.
2023. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nálunk itt ez elnéz kifejezés utánozást jelentene. Köszi, ha nem kötsz bele :)
2023. okt. 25. 11:38
 3/7 anonim ***** válasza:
A lányom 1 évvel a cumi letétele után szokott rá az ujjszopásra az óvodában. -_-
2023. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gondolom gyerekfüggő ez az ujjszopás dolog is. Nem tudom, hogy fiam hasonló lenne-e, mint a lányom… most teszünk egy próbát, aztán meglátjuk
2023. okt. 25. 11:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Én mondjuk sokat próbálkoztam cumit adni a lányomnak - akkor még nem olvastam a káros hatásairól, viszont nem kelett neki, kiköpte. Nem érdekelte másnál se. Utólag örülök, hogy így alakult.


Nyáron "beszólt" egy nagyobb kislánynak a strandon, hogy ilyen hosszú haja van a lánynak és még cumizik? A kisbabák szoktak.😅 Pedig tőlünk nem hallott ilyet. Lehet oviban

2023. okt. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legnagyobb Fiam se cumit, se az ujját nem szopizta, Neki a cumisüveg, Ede (a nagy macija), és a gagó (takaró) volt a nyugtatója. Bárhonnan hazajöttünk ezt a hármat kérte, lefeküdt és kb. húsz percig csak cumizott, pihent.

A középső Fiam szopizta az ujját az első pillanattól szinte. Még oviba járt, amikor néha az ujjával a szájában ébredt, tehát nem tudatosan, de bekerült az ujja a szájába.

A legkisebb Fiam este lefekvéskor egy nagy macira (még nincs neve) teszi a fejét és tejpépet iszik cumisüvegből, de napközben nem kell Neki semmi ilyesmi.

2023. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lányom 13 hónaposan ment bölcsibe, ott rajta kívül csak egy gyerek nem cumizott. A többi 9 a nap nagy részében cumival létezett (azóta többen elhagyták már). Időnként a lányom is előszedte a cumikat, amiket kapott újszülöttként, de inkább a babáit cumiztatja, magának beteszi a szájába, és fintorog, hogy nem jó.
2023. okt. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!