Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi gond, mitévő legyek?

Cumi gond, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15 hónapos, korábban csak alváshoz kellett neki a cumi, de egy ideje már nappalra is. Reggeli után odamegy az éjjeliszekrényéhez, és berakja a cumit. Nem akartam, hogy ennyire rászokjon. Már volt hogy elpakoltam, de akkor keresi, és szenved, az ujját tömködi, vagy a pulcsiját. Szóval most nem tudom mit csináljak. Hagyjam, hogy cumizzon egész nap, vagy vegyem el tőle nappal? És ha hagyom, akkor később hogyan lehet majd leszoktatni róla?
2010. okt. 19. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a lányomat 11 hósan pont ezért leszoktattam róla. A nővérem fia csinálta ezt, még 4 évesen is cumizott, elég furán is beszél, mert egész nap a szájában lógott a cumika.

A tesómat nem zavarta, rajta kívül mindenkit.

A te döntésed, mit csinálsz.

Szerintem az neki csak rossz, hogy csak este kapja meg, ha szereti, nappal is hiányozni fog neki.

A nővérem fiánál egyre rosszabb lett, a végén már tényleg mániákusan kellett neki.

És amikor már mondja is, hogy ANYa lészi...

Szerintem leszoktatni egyre nehezebb lesz.

Nem írom mit csinálj, ahogy te döntesz..

2010. okt. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia, nem jön épp a foga? nálunk akkor ilyen drasztikus a cumizás, ha beteg vagy foga jön.

én mindig mondom neki, hogy csak kicsi babák cumiznak egész nap, az ilyen nagy okos csajoknak már nem kell. gyakran kéri, ha nem reagál jól, ha mondom neki, hogy most nem jár cumi, akkor odaadom, és egy perc múlva visszakérem....ha játszunk vmit, vagy kint vagyunk akkor nincs cumi, ez fix.

ha fáradt vagy hiszti után vagyunk, és kell neki, akkor megkapja. alváshoz is kapja, bár éjjel már gyakran kiköpi, ha megébred, és kell neki, megkeresi. már most mondogatom neki, hogy madj odaadjuk a cumit a húsvéti nyúlnak....

sztem szép fokozatosan próbáld meg, tereld el a figyelmét stb. ha idősebb lesz, mint az enyém (22 hónapos), akkor már az értelmére is lehet hatni.

sok sikert!

u.i. amúgy azt könnyű mondani, hogy ne szoktasd rá! az enyém 10 napot az intenzíven volt, miután megszületett, és ott nem pátyolgatják a babákat, ha bőgnek, benyomják nekik a cumit. mire hazahoztuk, már függő volt. de lehet, amúgy is rászokott volna, mert nagyon sírós, hasfájós volt kicsinek.

2010. okt. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem, ha a fiam szájában lóg a cumi állandóan, igyekszem is korlátozni. Nem gondolom viszont, hogy olyan borzasztó nagy baj lenne, hiszen én is nagyon sokáig cumiztam anno (majdnem 4 éves koromig :( ), mégsem lett sem a fogaimmal sem a beszédemmel baj. Pedig akkor még tuti nem voltak ilyen "korszerű" cumik. Azt gondolom, most valamiért nagyobb szüksége van a fiadnak a cumira, bizonyára átmenetileg. Biztos változik ez majd, és ha látod, hogy kevésbé igényli, elvehető tőle. De szerintem jobb a cumi, mint az ujjszopás... :)
2010. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2010. okt. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!