Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiam miért kötődik az...

A fiam miért kötődik az apjához jobban?

Figyelt kérdés

8 hónapos lesz napokon belül a fiam. Császármetszéssel született. Én pár percre láttam,majd apával töltötte első óráját. Ez közre játszhat?

Elválaszthatatlanok..

Imádja az apját.

Örülök neki abszolút

De az kicsit aggaszt hogy az apja ha kimegy a szobából,érte sír de ha én megyek ki,rám se hederít.

A nap nagy részében velem van,

Apa dolgozik. Ha haza ér apa onnantól kezdve nem létezek a gyereknek 🫢😅

Ez normális? Úgy veszem észre be köszöntött a szeparációs szorongás is de apa iránt.. kicsit aggaszt..


2023. okt. 31. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Vissza fogod ezt még sírni.
2023. okt. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

A nap nagy részében velem van,



Rólad tudja, hogy mindig ott vagy, apa viszont nincs mindig ott.

A gyereknek mindig a másik szülő az érdekesebb, mert azzal kevesebb időt tölt.

2023. okt. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell siránkozni. Régi öreg kolléganőm mondta, hogy az anya szükséges rossz. A gyereked számára az apja nyilván a lelki hasonlóságuk miatt nagyon vonzó, a férjed meg a nagyon jó, szinte "anyaszívű" apa. Ráadásul ő a felhőtlen játékot testesíti meg a gyerek számára. Te a mindennapi stabil pont vagy, aki a létszükségleteit elégíti ki, az apja meg a lelkieket.
2023. okt. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

8 hónapos a fiam, nem császárral született, rajtam volt aranyórán, de ő is rajong az apjáért.

Az apja abban a napi pár órában jobban körül tudja rajongani, mint én. Folyton dumál hozzá, stb., amire nekem, introvertáltként nincs 0-24-ben erőm sziporkázni. Van, hogy csak lesek ki a fejemből, elhiszem, hogy nem vagyok olyan érdekes látvány neki.

2023. okt. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6 hónap és 1 év múlva térjünk vissza erre a kérdésre 😁
2023. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#1 és #5!

A szeparációs szorongásra gondoltok? 😃 Csak hogy mire számítsunk.

2023. okt. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2,5 éves és még mindig ugyanez van. Ha beteg is csak az apja ápolhatja... szerintem ez már nem változik nálunk.
2023. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

14 hónapos a fiam. Császáros, apja kapta meg először aranyórára.

Szereti az apját, de szerintem inkább én vagyok neki az első számú, de nagy különbség nincs.

Az én fiam egyikőnk után se sírt soha ha kiment. Bárkivel elvan aki szórakoztatja, pedig születése óta hordozom, le se lehetett tenni, jóformán lebegett az elmúlt 1 évben. :D

Valószínűleg az apuka érdekesebb mert nem őt nézi egész nap, örül hogy újra látja. Biztos nem a császár az oka nyugi.

2023. okt. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is sokáig azt hittem, csak dísznek vagyok a gyerek életében, de már rájöttem, hogy bármi baja van, megijed, beteg, akármi, akkor lök félre mindent és mindenkit és anya kell. Szóval az én jelenlétemet sokkal egyértelműbbnek veszi, ezért nem olyan érdekes, de ha nem vagyok, sokkal durvábban kiborul.

Én ugye ezen felbuzdulva, hogy hát "tök mindegy neki", elmentem egyedül is programokra, és ilyenkor férjem vigyázott rá, aki tökéletesen jól el tudja látni. Ilyenkor mindig sokkal jobban kiborult, és csak attól nyugodott meg, ha hazamentem. Szóval bár nem túl hálás dolog, de téged alapnak vesz, ezért nem foglalkozik veled igazán.

2023. nov. 1. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

Ezek jó kifogások. Szerintem egyszerűen az apja jobban raerez ilyen esetekben a gyerek lelki világára, jobban harmóniába van vele. Gondolom egyike szoptatott gyerek, vagy csak pár hónapig és még császárosak is. Mi a kicsivel állandóan ketten voltunk kb, kis túlzással. Imádja az apját. De sose érdekelte ki megy el engem viszont "nem engedett"

. 4 éves, már érti hogy nekem is el kell mennem, de csak nekem mondja napi 30x,hogy a világon legjobban szeret, ölel, puszil.

2023. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!