Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 órás autóút 2 hónapos babával?

10 órás autóút 2 hónapos babával?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy mindenképp meg kellene tennünk egy hosszabb autós utat. Viszont a kisfiam még csak két hónapos. Több orvost is megkérdeztem, szerintük semmi baja nem lesz, es jobb mintha repülővel mennénk, ami 1,5 óra lenne. Azt mondták, hogyha időnként megállunk, pihenünk, esetleg két nap alatt tesszük meg a távot, nem lesz gond. Viszont én mégis tartok tőle, hogy túl hosszú lesz ez neki. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
nov. 9. 18:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Simán, semmi gond nem lesz. Menjetek lehetőleg éjjel.
nov. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Szia! Nekem nincs tapasztalatom mert nincs gyerekem, viszont tudok adni pár tanácsot ami lehet hogy segíthet.


Készítsetek be mindent ami kellhet. Étel, pelenka, ruha, játék, stb. Figyeljetek rá, álljatok meg gyakran, és szerintem nem lesz baja.

nov. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, menjetek este. Bekattant nekem erről valami és megtaláltam 🙂


[link]

nov. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

Hát én tuti inkább a 1.5 óra repülőt választanám mint a 2 napoz oda -vissza is.

Ha szerencséd van a mellkasodon végig alussza, de kocsiban? Menet közben ki sem tudod venni az ülésből, hol eteted meg? Áh, kizárt.

Baja nem lesz de ti tönkre mentek idegileg az fix.

nov. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Repterre oda utazni, 2-3 órát várni ott, utazási idő, kb ugyanott vannak..
nov. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki, hogy azért nem ajánlja a repülőt, mert sok ember, vírusok, bla bla. Igazából én is jobban tendálnék az auto felé, mert ott mindent magunkkal tudunk vinni ami kell. Alapjában véve jó alvó, es a kocsiban is mindig alszik, bár eddig csak rövid távokat autóztunk. Etetni is meg lehetne a kocsiban.
nov. 9. 18:56
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Mi hat órát autóztunk két részletben,mikor még 7 hetes volt.

Az első három órát végigaludta, az azt követő hármat folyamatos üvöltés, megállás, etetés, bújás, altatás hatására sok órával hosszabb idő alatt tudtuk megtenni. Nálunk a testközelség hiányzott neki, amit nyilván a biztonsága érdekében nem tudtam megadni, bármennyire is bújtam hozzá az autós hordozoban. Soha többet nem vállaltam be.

Azóta két éves, imád autózni, marz simán neki tudunk indulni.

Most várjuk a kisebbet, vele nem fogunk az első évben ilyen hosszú útra menni, az tuti.

nov. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi 5 hónapossal mentünk nettó 6-7 órás útra. Nagyrészt aludt, a megállásokat úgy időzítettük, hogy akkor álltunk meg, ha felébredt. Így 2x2 óra megállás volt, meg talán még egy fél órás, tehát majdnem annyi volt a pihenő, mint az utazás.


2 hónaposan 90%-ban végigaludta volna a 10 órásat is, nagyon jó alvókája volt. Szóval nagyon gyerekfüggő, a te gyerekedet te ismered, ez alapján tudod eldönteni.

nov. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Viszont a sok óra hordozóban fekvés nagyon nem jó egy ekkora baba gerincének, akkor sem, ha ő átaludná a 10 órás út nagyobbik részét.
nov. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%
9-essel nagyon egyetértek és nem is értem, hogyhogy az orvosok ezt a szempontot nem említették.
nov. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!