Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes kisbabátok napirendje?...

2 hetes kisbabátok napirendje? Magától kell enni? Az enyém 11 napos, de mindig ébreszteni kell, ez baj?

Figyelt kérdés

Kislányom kereken 11 napos. Igazából vegyes kap tápszert és anyatajet, de mindkettöt cumisüvegből. (Ennek oka van, de az most lényegtelen)

Azt vettem észre hogy mai napig keltenem kell, mert simán elalussza a etetési időket. Őszintén nem mertem még kivárni mivan ha nem keltem. Ha keltem is nyujtozik, türi a pelusozás, néha átmegy türelmetlenbe, mintha akkor esne le neki hogy bizony nagyon éhes😃

És akkor keres, kutat, meg sir amig meg nem kapja. De sokszor már evés közben alszik vissza, kivéve ha megtekeri a kaki, puki.

Mondhatjuk hogy ő bizony egész nap eszik-alszik. Normális ez még most?


nov. 19. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Szia, nekem azt mondta a vedono, hogy nem baj, ha kelteni kell:) lényeg h egyen. Nem minden Babóca ébred fel magától, van akit keltegetni kell 🥰
nov. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Én nem keltegetném fel.Nem is szabad.Én ha éhes vagyok éjjel megébredek na egy baba is ilyen.Hány óránként eszik? ha 3-4 én nem keltegetném úgyis felkel 1 órára rá maximum, akkor meg elkészítem elöre a tápszert, be a hütőbe ha megébred akkor csak megmelegítem.Én nem keltegetem fel..
nov. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen normális hogy egy pár napos/ hetes baba csak eszik és alszik szinte.
nov. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Egy két hetes babának meg egyáltalán nincsen napirendje
nov. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Mije? Napirendje? :) Nekem azt mondták, hogy a sárga vagy kis tömegű babákat kell ébresztgetni, a többieket csak akkor, ha nap közben nagyon hosszan aludna, mondjuk ennyi idősen 4 órát, mert akkor éjszaka éhes lesz. Ha csak eszik-alszik egész nap, normális ennyi idősen és örülj neki! A sírós babák szülei sokat adnának ezért.
nov. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Sarga esetleg? Koraszulott? Vagy miert kelted?

Ha igen, persze, legyen igy, de ezt a reszletet akkor ne hagyd ki.

Egyeb esetben, ha egy egeszseges, idore szuletett ujszulottrol beszelunk, nem kell kelteni. Olyan sincs nagyon, hogy “etetesi ido”, akkor egyen, amikor ehes.

Kisfiam tapszeres volt, ot is ugyanugy igeny szerint etettem, nem orara, ahogy a noveret, aki meg anyatejes volt.

nov. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én 3 óránként keltem, azt mondta a védőnő, hogy 2 hetes koráig így csináljam éjszaka is. de simán aludna tovább is szerintem. Éjjel néha ébred kerek 3 órára, de legtöbbször ott is én keltem. És ébredés után jön rá hogy éhes.

Igazából 3350g született, 3120g jött haza, és már 3500g. Szóval már túl van a születési súlyán is. Meg alapvetően nyugis babának látom. Csak furcsa nekem mert a kisfiam annak (ő már 6,5 éves szóval nem friss emlékek) állandóan sírt ha kellett, ha nem 😃

nov. 19. 17:26
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, egyébként nem sárga és nem koraszülött. Egészséges baba, szerintem bőven megfelelő súllyal. Napirendet nem várok tőle, nincs is, sőt még egy darabig nem is lesz, csak ennyi hogy 3 óránként 7-ből 6-szor tuti én keltem.
nov. 19. 17:28
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Várd meg a 4 órát ha nem kel fel magától.Ha alszik az azt jelenti hogy szüksége van rá. Ha letelik a 4 óra az előző evés óta és nem kel na ekkor kelteném fel.ne keltegesd 3 óránként.Vagy ha ragaszkodsz ehhez...
nov. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Ritkítsd meg legalább, egyhetesen még a besárgult koraszülött fiamat is csak 4 óra után kellett kelteni. De akkor se lesz baj, ha egyáltalán nem kelted.
nov. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!