Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy kétéves kislányom....

Van egy kétéves kislányom. Mostanában többször csinálja azt, hogy mondja magára, hogy “nem aranyos”, és a kezével üti a fejét. Mi a fenéért csinálhatja ezt? El fog ez múlni?

Figyelt kérdés
El se tudom képzelni miért kezdte, rettenetesen sokat szeretgetjük, foglalkozunk vele, dícsérjük, de tényleg egy okos kislány, van is miért. Szóval sosem kap ilyen negatív dolgot tőlünk meg senkitől sem, és rossz látni mikor ezt csinálja mert amúgy meg tök komoly fejjel mondja, nem értem. Csinálta ezt valakinek a gyereke?
nov. 24. 07:15
 1/10 anonim válasza:
17%
Kérdezzétek meg tőle.
nov. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy látta valahol? Az enyém néha lát valami hülyeséget, és utána napokig-hetekig azt csinálja. Most a nagybátyja nálunk volt, mert műtötték a szemét és mi ápoltuk, és azóta csukott szemmel sétál és nekimegy mindennek. Ha nem tudnám mi okozza, azt hinném, hogy baja van.
nov. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hülyén hangzik elsőre amit írok, de a 2-3 éves kb olyan, mint egy mini kamasz (az a bizonyos "rémes kétéves" kor). Már van saját akarata, véleménye, de ha nem tudja kifejezni vagy megcsinálni dühös lesz. Lehet "csak" ennyi az oka nála is, hogy valami nem úgy sikerül és kiborul ezen. Próbál valamit, nem olyan mint elképzelte és akkor ő "nem aranyos". Elfog múlni, ha ez van a háttérben. Beszélgessetek vele sokat erről (is), hogy nem baj ha nem sikerül, ha hibázik, attól ő aranyos.
nov. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Előzővel egyetértek. Még annyi, hogy más megoldást kell neki mutatni, ha valami nem sikerül, hogy ne magára haragudjon, hanem valahogy fejezze ki, amit érez, de nem így. Ti sem így csináljátok, mutassanak neki alternatívákat. Alapvetően ennyi idősen nehéz csak szóban, de nem tudom, üsse a párnát?
nov. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Alighanem úgy lesz, ahogy 3-as írja.

Én az elméleti hátterét nem ismerem, de nálunk is csinálta a kisfiam. Ütötte a fejecskéjét, és mondta, hogy "buta vagyok". Persze azonnal szaladtam hozzá, megfogtam a kezét és mondtam, hogy ne üsse azt az aranyos buksit. Utána megpuszilgattam, próbáltam megnyugtatni, általában sikerült is.

nov. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nagyon ügyesen beszél már és szinte mindent mond és megért de ha ilyenkor kérdezem tőle hogy miért mondja ezt, akkor nem mondja :( de fogom kerdezgetni ha ilyen lesz, hátha egyszer mégis mond valamit!

Ilyenkor rögtön mondjuk hogy hat de te nagyon aranyos vagy, azonnal mondjuk az ellenkezőjét, hátha segít ez is valamit.

Lehet az is hogy látta valahol amire nem gondolok hirtelen.

Arra nem gondoltam amit a hármas válaszoló írt, de elképzelhető, most figyelni fogom jobban hogy mi válthatja esetleg ki, történik-e ilyesmi előtte esetleg.

Köszönöm :)

nov. 24. 09:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudja még megfogalmazni az érzéseit. Ezért direktben nem tud válaszolni arra a kérdésre, hogy miért csinálja.

Nyugtasd meg, szeretgesd, aztán majd szép lassan elmúlik ez az időszak.

nov. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmek kifejezése még jópár évig nehéz lesz neki. Mesélj ilyen jellegű mesét, taníts neki érzelmeket kifejező szavakat, mondd el különböző szituációkban a saját érzéseid, hogy a helyzetet is értse, ha ebben segíteni szeretnéd.
nov. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Az szuper ha szépen beszél és megérti a dolgokat! De ez egy fejlődési szakasz, azt meg kell tanulnia, hogyan kezelje ezeket az érzelmeket. Ebben nektek kell őt segíteni, hogy szépen lassan (!) megtanulja. Ez nem megy egyik napról a másikra. Az érzelemszabályozás egy nagyon összetett és tanulható folyamat. Hogy miért mondja az ő lehet nem tudja megfogalmazni, de te kimondhatod helyette, ha épp látod, mi a baj. Pl "tudom, hogy most dühös vagy, mert nem sikerült a rajz/akármi. Legközelebb sikerül". Vagy csak annyit, hogy "látom, hogy most mérges vagy (ezzel elfogadod az érzését), szeretnél egy ölelést?" Tudja, hogy minenki hibázik. Anya is hibázik, apa is hibázik, mégis szeretjük, ő is aranyos, akkor is ha épp dühös.
nov. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!!
nov. 24. 13:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!