Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nem kötelező oltást...

Milyen nem kötelező oltást adattál be a babádnak és miért döntöttél úgy?

Figyelt kérdés
jan. 4. 13:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%
Egyiket sem
jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem babaként de kapott nem kötelező oltást. Tavaly a kullancs okozta agyhártyagyulladás ellenit. Azért kapta meg mert már tavasz elején 3 kullancsot találtam benne úgy hogy semmi "olyan" helyen nem voltunk. Csak már ennyire el vannak szaporodva ezek a rohadékok.
jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Rota és Neisvac-C mindkettőnek, illetve a bárányhimlő a nagynak még nem volt kötelező, de akkor már terhes voltam, mikor tudtuk, hogy az lesz, úgyhogy megkapta ő is, hogy egyenlő feltételekkel induljanak. 😊
jan. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Eddig a Rotát és két agyhártyagyulladás ellenit.

Nem vagyok orvos, nem vagyok képzett a témában, a neten pedig bármire és az ellenkezőjére is vannak érvek. Ezért hallgattam a gyerekorvosra, mert őt kompetensebb személynek gondolom magamnál. Plusz még terhesen olvastam egy cikket egy gyerekről aki agyhártyagyulladás következtében teljesen megvakult és megsüketült. Azóta sem tudom kiverni a fejemből. Milyen élet lehet az.

jan. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

Bexsero, neisvac es rota. Két meningitises gyermek is van az ismerősi körömben, az egyik halott, a másik halmozottan sérült.


A rotat még fontosnak tartottam, mivel a nagytesó pont akkor kezdte az ovit.


A kullancsencephalitis ellenit is meg fogja kapni a nagy.

jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én mindet, ami eddig (15 hós) ajánlott volt, a gyerekorvos tanácsára.

Legjobban az agyhártyagyulladástól féltem, magától a betegségtől és az oltasok közül is. Szerencsére egyetlen egyszer volt lázas, a 3. Bexsero után, ez van, túl vagyunk rajta 🙂

Gyerekként a kullacsos ellen én is be voltam oltva, szerintem ő is megkapja majd azt is, ha veszélyeztetettnek találom.

jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%
Egyedül a bexserot nem kapta meg, mert a férjemmel ebben nem sikerült megegyezni. Szerinte nem olyan fontos, és a gyerekorvos is inkább mellette állt. Én szeretném beadatni, szóval ezt még nem játszottuk le.
jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

8 honapos, megkapta az osszes nem kotelezot eddig.

A rotaval volt “tapasztalatom”is, a kisocsem kapta el meg olyan 6-7 honapos koraban, ha jol emlekszem es korhaz lett a vege, igy nem volt kerdes, hogy a gyerekemnek beadatom.

De alapbol ugy gondolkozom, hogy ami ellen lehet, legyen beoltva, szoval egyik se volt eddig nagy kerdes.

jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő kapott Bexsero-t, azért, mert utánaolvasva a hazai meningitisek több, mint 70%-át nem a C, hanem a B törzs okozta. Így az ingyenes Neisvac C kb. semmit sem ér, az agyhártyagyulladás pedig mégis egy olyan kaliberű betegség, amibe 24 óra alatt bele lehet halni...


Most beadattam az orrspray-s változatú influenza ellenit mindkettőnek, és nem bántam meg. Tavaly hónapokat hiányzott a lányom az oviból, a kicsi pedig a veszélyeztetett kategória légúti betegségek szempontjából. Idén viszont még nem hiányzott az oviból betegség miatt.

jan. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Rotavirus (most 2,5 hónapos)


Mindennel be fogom oltatni, amivel lehet.

jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!